Σάββατο, 22 Απριλίου 2023 19:26

Κ16: Ο Νέος ΑΟ Σύρου νίκησε τον Ανδριακό στην Τήνο [vid]

Νέος ΑΟ Σύρου και Ανδριακός αναμετρήθηκαν στο ουδέτερο γήπεδο της Τήνου για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ16, με την ομάδα της Σύρου να παίρνει εύκολα τη νίκη με 4-1.

Το σκορ άνοιξε στο 3΄ λεπτό ο Ψαρρός για την ομάδα της Σύρου. Η απάντηση ήρθε στο 22΄ με γκολ του Σκανδάλη.

Ο Νέος Α.Ο.Σ προηγήθηκε ξανά στο 31΄ με τον Συκουτρή, ενώ το γκολ του Κουβέλη στο 33΄ έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του Χρήστου Ζαχαρίου.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο ξανά ο Συκουτρής μετά από όμορφη προσωπική ενέργεια.

Διαιτητής: Δημερας, Βοηθοί: Χουλιάρας-Ψαριανός

Ανδριακός (Χαλάς): Σβουρένος, Καλαδάμης, Βίλα, Ρέγκλης, Τουρχάνι, Δήμα, Σκανδάλης, Ρούτσι, Τσέλα, Αράπι, Περίκου

Κολυδάς, Μπρεσάνι, Πασαλλάρι, Αράπι

Νέος Α.Ο.Σ (Ζαχαρίου): Καπέλλας, Ξανθάκης, Κουβέλης, Μαραγκός, Καπέλλας Μ, Συκουτρής, Ξενικάκης, Ψαρρός, Ογκνιάνοφ, Αρακάς, Γεράκης