Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 15:53

K15: Ξεκίνησε με νίκη (3-0) ο Α.Ο. Μυκόνου απέναντι στον Ανδριακό Ο.Φ.

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Κ15 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 3-0 απέναντι στον Ανδριακό Ο.Φ.

Η ομάδα της Μυκόνου είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλο το πρώτο ημίχρονο με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας καθώς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ρουστέμι.  ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος που έγινε στην άμυνα του Ανδριακού και με πλασέ έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Άνδρου να προσπαθεί να ισοφαρίσει χάνοντας αρκετές ευκαιρίες κάτι το οποίο δεν έγινε. Οι Μυκονιάτες με γκολ του Τσόπελα στο 59' και του Μπουσάι στο 63' διαμορφώθηκε το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθούς του κ.κ. Γλυνό και Ψαριανό.

Α.Ο. Μυκόνου (Κεραμιδάς) : Μπεσίρι, Μπάλα, Σπαχίγια, Κουτρούτσος, Ντρέου, Παπαδημητρίου, Κυριαζίδης, Μπουσάι, Ρουστέμι, Παχατουρίδης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Κουσαθανάς, Δακτυλίδης, Τόλιας, Πετάι, Γκόγκα, Χριστούλης

Ανδριακός Ο.Φ. (Μαγουλάς): Κάγιο, Ρετήλης, Περίκου, Βλόκα, Σέλα, Σκανδάλης, Μπάκο, Αράπι, Μήλας, Μουζάκης, Σταυράτης

Αγωνίστηκαν και οι: Λόλα, Μαυράκης, Καλαδάμης