Σάββατο, 18 Ιανουαρίου 2020 22:48

Σημαντική νίκη στη Τήνο για την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την Τήνο η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 3-2 απέναντι στην ομώνυμη ομάδα του ΠΑΣ Τήνου. ο αγώνα πραγματοποιήθηκε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες και πολύ κρύο.

Το σκορ άνοιξε για τον Α.Ο Μυκόνου στο 10ο λεπτό ο Τσιφούτης και ο Τσόπελας 5 λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα το. Όμως η ομάδα της Τήνου μείωσε στο 21ο λεπτό με τον Βλαχάκη.

Η ομάδα της Μυκόνου έκανε το 1-3 στο 33' ξανά με τον Τσιφούτη όμως το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Βλαχάκης στο 50'. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Μάκη Πούλου με αυτή τη νίκη είναι του φέρνει πιο κοντά στην κατάκτηση της 2ης θέσης και της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθό τον κ. Βαρδακαστάνη.

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Τόλιας, Μάιπας, Κυριαζίδης, Γκόγκα, Κουτρούτσος, Κατσικαλάκης, Παχατουρίδης, Ρουστέμι, Ρουστέμι, Μάνου, Τσιφούτης

Αγωνίστηκαν: Δακτυλίδης, Μιχάσι, Πετάι, Μπεσίρι, Ματρίσι, Τσαουσάκης, Χριστούλης

ΠΑΣ Τήνου (Βελλαλόπουλος): Δεσίπρης, Βελλαλόπουλος, Καρδαμίτσης, Βιδάλης, Μούκα, Γιαννόπουλος, Τσελεμέγκος, Βλαχάκης Β., Καράι, Τζιντζιλίδας

Αγωνίστηκαν: Λούβαρης, Σουράνης, Ποδιάς, Γιαννόπουλος, Δογορίτης