Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2018 21:29

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Την 5η συνεχόμενη νίκη κατάφερε να πάρει σήμερα η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου, που επικράτησε με 7-1 της Σύρου 2002 και παρέμεινε στη πρώτη θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, σε ισοβαθμία με τον Αίαντα Σύρου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά, και πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Τσόπελας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Τσιφούτη κάνοντας έτσι το 2-0. Το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου πραγματοποίησε ο Νταφούλης στο 17'.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Κατσικαλάκης έκανε το 4-0 για τον Α.Ο. Μυκόνου, ενώ ο Ρούτσι, μείωσε στο 40' για τους Συριανούς σε 4-1.

Ο Τσόπελας έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα στο 46' και αύξησε το δείκτη του σκορ στο 5-1, ενώ ο Ζουγανέλης στο 65' έγραψε το 6ο γκολ για την ομάδα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 70' ο Παπαδημητρίου με πλασέ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αρμακόλας

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Ρουμελιώτης, Ασράμ, Ζουγανέλης, Κυριαζίδης, Ντάτσι, Κοντέλι, Παχατουρίδης, Μπεσίρι, Νταφούλης, Τσιφούτης, Τσόπελας

Αγωνίστηκαν και οι: Κατσικαλάκης, Παπαδημητρίου, Πετάι, Τόλιας, Μπάλα

Σύρος 2002 (Λώλης): Μολλάι, Μπαλόπητας, Χατζηδάκης, Μπαρμπαρήγος, Μιχάλοβιτς, Ρούτσι, Τρόκα, Αλουσάι, Λελάι, Σελαμάι, Οστέζ

Αγωνίστηκαν και οι: Βενιέρης, Αρακάς, Τόσκα, Σαργκανάκης, Μαραγκός