Τετάρτη, 17 Οκτωβρίου 2018 00:53

Συνεχίζει με το απόλυτο στην κορυφή η Κ16 του Πανσιφναϊκού

Την δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Κ16 του Πανσιφναϊκού απέναντι στον Μαρπησσαϊκό στον αγώνα του 2ου ομίλου που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στη Σίφνο.

Η νέα εποχή για τον Πανσιφναϊκό μετά την παραίτηση από το πρωτάθλημα και το Κύπελλο Ανδρών έχει ήδη ξεκινήσει και με τους καλύτερους οιωνούς, καθώς οι άνθρωποι του συλλόγου βλέπουν την επένδυση που έχουν κάνει για το μέλλον να αποδίδει καρπούς.

Έτσι, μετά το 3-1 κόντρα στον Νηρέα για την 1η αγωνιστική, ήρθε και η δεύτερη νίκη με 2-1 απέναντι στον Μαρπησσαϊκό, που διαθέτει μία καλοδουλεμένη και πολύ ποιοτική ομάδα, με τους Σιφνιούς πλέον να οδηγούν την κούρσα στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας 6 βαθμούς όσους και ο ΑΟ Πάρου.

Σε ένα παιχνίδι μοιρασμένο, ο Πανσιφναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ του Σίνα στο 10ο λεπτό.

Το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου, με τον Μαρπησσαϊκό να απαντά στο 67 με τον Χριστόφορο να φέρνει το ματς στα ίσια (1-1).

Το τελικό 2-1 έγινε από τον Σταυριανό στο 75΄.

Μετά και αυτή τη νίκη, ο Πανσιφναϊκός μπαίνει δυνατά στην υπόθεση πρόκριση, όπου βάσει προκήρυξης θα περάσουν οι 3 πρώτοι των ομίλων και ο καλύτερος δεύτερος που θα προκύψει από μονούς αγώνες μπαράζ.