Τρίτη, 16 Οκτωβρίου 2018 00:17

Νίκη με ανατροπή η Κ16 της Άνω Μεράς

Η ομάδα Κ16 της Άνω Μεράς κατάφερε να πάρει τη πρώτη φετινή της νίκη στο Πρωτάθλημα Κ16 της ΕΠΣ Κυκλάδων απέναντι στον Α.Ο. Πάγου με σκορ 3-1.

Η νίκη αυτή έδωσε στους Μυκονιάτες ένα "τρίποντο" που τους κρατάει σε τροχιά κορυφής.

Η ομάδα του Κώστα Συριανού κατάφερε να πάρει τη νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 0-0. Στο 2ο μέρος οι Συριανοί κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 46' με γκολ του Ευμορφόπουλου, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 59' με τον Καλφουτζή και προηγήθηκαν στο 80' με τον Θεοχάρη.

Στις καθυστερήσεις ο Γκέζο έκανε το το τελικό 3-1 για την ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ζαράνης με βοηθό την κ. Ψαρρά

Α.Σ. Άνω Μερά (Συριανός): Θειακούλης, Μπουσάι, Σταυρακόπουλος, Σεφέρι, Τσελάι, Σπάγια, Δαμάι, Μπομπάι, Θεοχάρης, Γκέζο

Αγωνίστηκαν και οι: Καράι, Πετράι, Μπουσάι, Αγγελής, Ντρέου, Κουκάς, Μεσάκου

Α.Ο. Πάγου (Μπελεγρίνης): Βαμβακούσης, Αρακάς, Καλλανιώτης, Μαραγκός Ν., Δρακάκης, Γαλληνός, Αλουμάνης, Μαυρικάκης, Βουτσίνος Ι., Ευμορφόπουλος

Αγωνίστηκαν και οι: Ράψιος, Καλέργης, Βακόνδιος, Μαραγκός Φ., Κενίνι, Κουκουλογιάννης, Βαρθαλίτης, Ψαρράς Ν.

Δείτε το φωτογραφικό υλικό της Ανασταντίνας Βαμβακούρη για τον αγώνα.