Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Δευτέρα, 30 Οκτωβρίου 2017 01:14

Πρώτο τρίποντο για τον Ανδριακό [stats]

Την πρώτη της νίκη, στο φετινό πρωτάθλημα της Κ14, κατάφερε να πάρει η ομάδα του Ανδριακού επικρατώντας με 2-1 του Α.Ο. Μυκόνου. Οι γηπεδούχοι με αυτό το αποτέλεσμα βρέθηκαν στη 3η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, ενώ από την άλλη οι Μυκονιάτες παρέμειναν δεύτεροι, μόλις μια ανάσα μακριά από τον ΠΑΣ Τήνου.

Οι Ανδριώτες παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφεραν να προηγηθούν στο 21' με τον Μπάκο, ενώ στη συνέχεια έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Εσόκα, ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Α.Ο. Μυκόνου μείωσε στο 41' με τον Πετράι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά

Ανδριακός Ο.Φ. (Μαγουλάς): Χασίμι, Σκανδάλης, Βεσλάρι (49' Μήλας Α.), Κουρέτα Ν., Εσόκα, Μπάκο, Κουρέτα Α., Μουζάκης (63' Αράπι), Μήλας, Ρέτσι, Γαρύφαλλος

Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Πετράκης, Ασράμ, Ζουγανέλης, Χίσα, Ρέτσι, Λούλα, Κοντέλι (63' Ευσταθίου), Πετράι (50' Μελαδίνης), Θεόδωρος, Μπάλα, Νταφούλης (36' Πετάι Α.)