Κυριακή, 14 Νοεμβρίου 2021 21:22

Διπλό στην Άνδρο και δεύτερη θέση για την ΑΕ Μυκόνου Β'

Ένα σημαντικό διπλό (2-3) πήρε η ΑΕ Μυκόνου Β' στην Άνδρο κόντρα στον Ανδριακό και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα στον 1ο όμιλο.

Μόλις στο 4ο λεπτό η ομάδα της Άνδρου κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 1-0 με τον Κουρέλα και οι φιλοξενούμενοι θα ισοφαρίσουν στο 10' με τον Χόντζα και στη συνέχεια ο Γκέζο, στο 17ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στο 31' ο Ζανάκης θα διπλασιάσει τα τέρματα για τον Ανδριακό και ισοφάρισε. Στο 50' με εκτέλεση πέναλτι του Γκέζου η Α.Ε. Μυκόνου προηγήθηκε στο σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η κ. Κουκά με βοηθούς του κ.κ. Ψαριανό και Γλυνό

Ανδριακός ( Μαγουλάς): Χασίμι, Χάλας, Σπύρο, Βολικάς ( 23' Ζαννάκη), Τσάκης (57' ,Κριτής) ΖαννάκηςΡούτσι, Ρέτσι, Κυριακίδης (61' Χαχάνι), Κουρέτας, Γλυνός

ΑΕ Μυκόνου Β' (Πούλος): Μακρής, Ασράμ, Χίσα, Κλαφουντζής, Μπαϊρακτάρη, Λούλα (77' Κελαίδης), Μεσάκου (84' Ντάτσι), Σπαχίγια (90' Τσελάι), Χόντζα, Γκέζο, Μπομπάι (90' Θεοδώρου)