Κυριακή, 09 Δεκεμβρίου 2018 17:38

Ο Πανναξιακός το ντέρμπι, 2-0 τον ΑΜΣ Φιλωτίου [vid]

Το 8Χ8 έκανε ο Πανναξιακός που επικράτησε με 2-0 του ΑΜΣ Φιλωτίου για την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α' ΕΠΣ Κυκλάδων.

Το συγκρότημα του Νόνι Λίμα αν και δεν βρέθηκε στην καλύτερη του ημέρα, είχε την ουσία, και πήρε το τρίποντο.

Από την άλλη, ο ΑΜΣ Φιλωτίου, έδειξε επηρεασμενος από την απουσία του Γιαννούλη Ζούλη στο β' μέρος είχε κάποια καλά διαστήματα χωρίς να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' Μπροκάκης και Καράι δεν συνενοούνται και λίγο έλειψε να γίνει το 0-1.

3' Γύρισμα Ευρυπιώτη στον Ψαρρά σουτ του τελευταίου η μπάλα άουτ.

8 ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ. Με σουτ του Πιτταρά γίνεται το 1-0.

9' Ο Ευρυπιώτης πήγε να πλασάρει μέσα στην περιοχή όμως ο Μπροκάκης τον πρόλαβε και έδιωξε προτού ισοφαρίζει ο άσος των φιλοξενούμενων.

13' Κορνερ Λιμπερτά λάθος έξοδο Βασιλάκη όμως κάνενας παίκτης του Πανναξιακού δεν καταφέρνει με κεφαλιά να κάνει το 2-0.

13' Σέντρα Λεγάκη ο Ευρυπιώτης δεν μπορεί να πιάσει το σουτ όπως θα θέλει και ο Μπροκάκης μπλοκάρει.

19' Πάσα Πιτταρά στον Παπανικολάου που βγήκε απέναντι από τον Βασιλάκη και έκανε το σουτ όμως

25' Σέντρα Σέμε σουτ του Λιμπερτά δύσκολα σε κόρνερ με τα πόδια ο Βασιλάκης. Σπουδαία φάση.

28 Φάουλ Κωστόπουλου μπλοκάρει ο Βασιλάκης

37' Ο Παπανικολάου δέχεται μαρκάρισμα από τον Ισμαιλάι όμως ο Φαν Άεκαν δείχνει παίζεται.

41' Ο Λιμπερτάς δέχεται μαρκάρισμα και πάλι μέσα στην περιοχή ο διαιτητής υποδεικνύει τη συνέχεια το ματς.

43' Κόρνερ Μπονιάκο ο Χαμηλοθώρης πιάνει την κεφαλιά όμως ο Βασιλάκης διώχνει σε κόρνερ

44' Σουτ του Παπανικολάου η μπάλα αουτ.

45' Ο Πιτταράς στον Καράι ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος από το μαρκάρισμα του Βασιλάκη όμως ο Φαν Άακεν δείχνει κόρνερ, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν.

46' Οι αμυντικοί του Πανναξιακού προλαβαίνουν τον Απόστολο Μουστάκη με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

48' Φαουλ Κουφόπουλου η μπάλα άουτ.

53' Ζητάει πέναλτι το Φιλώτι σε μαρκάρισμα του Ευρυπιώτη από τον Σέμε.

55' Μετα από λάθος που έγινε στην άμυνα του Πανναξιακού, ο Μπροκάκης πρόλαβε τον Ψαρρά και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Κοττάκη βρήκε κάπου και κατέληξε κόρνερ.

57' Κεφαλιά Δημήτρη Μουστάκη μετά το κόρνερ του Ευρυπιώτη η μπάλα παράλληλα από την εστία του Μπροκάκη.

61' Σουτ του Μπονιάκου η μπάλα άουτ.

70' Σέντρα Καρούση σουτ του Παπανικολάου η μπάλα άουτ.

71' Γύρισμα του Μανώλη Κοττάκη όμως ο Μπροκάκης σε σωστό σημείο μπλοκάρει.

83' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ. Με διαγώνιο σουτ ο Τσουρής κάνει το 2-0.

85' Ο Βιλλαντώνης βρίσκει τον Μοσχονά μέσα στην περιοχή που έκανε την προσποίηση και το σουτ όμως ο Βασιλάκης μπλόκαρε τη μπάλα.

89' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟ. Ο Κωστόπουλος με έναν κεραυνό στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Βασιλάκη.

90+1 Σέντρα Καρούση ο Μοσχονάς την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

Διαιτητής ήταν ο Φαν Άακεν με βοηθούς τους κ. Χατζόπουλο και την κα. Ψαρρά.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Νόνι Λίμα) Μπροκάκης, Καράι (60' Βιλλαντώνης), Κωστόπουλος, Παπανικολάου (71' Μοσχονάς), Χαμηλοθώρης, Πιτταράς, Μπονιάκος (83' Στρατούρης), Λυμπερτάς (60' Καρούσης), Καφετζής, Σέμε, Τσουρής.

Πάγκο: Βαθρακοκοίλης, Κρητικός, Τσαϊλάκης.

ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ (Ηλίας Ορφανός) Βασιλάκης, Λεγάκης (46' Βερύκκοκος), Κουφόπουλος, Ισμαιλάι, Ρεγγινίδης, Μουστάκης Δ., Πράσινος, Μουστάκης Απ. (79' Βενιεράκης), Ευρυπιώτης, Ψαρρας, Κοττάκης.

Πάγκο: Ζουλης.