Σάββατο, 10 Νοεμβρίου 2018 14:18

Ξεκίνησε με νίκη η Κ12 του Α.Ο. Μυκόνου με την Άνω Μερά

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα Κ12 του Α.Ο. Μυκόνου, καθώς στον αγώνα που έγινε σήμερα για την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος επικράτησε 4-1, της συντοπίτισσας Άνω Μεράς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Παχατουρίδη να πλασάρει από κοντά, στο 17' ισοφάρισαν με αυτογκόλ, όμως 3 λεπτά αργότερα η ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου πήρε πάρει το προβάδισμα με τον Τσιφούτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 42' ο Τσιφούτης έκανε τρία τα τέρματα για την ομάδα, ενώ στο 49' ο Μισέντος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Α.Ο. Μυκόνου (Τσιφούτης): Μπεσίρι, Γκόγκα, Κουτρούτσος, Ντρέου, Μπάλα, Χανιώτη, Τσιφούτης, Παχατουρίδης, Μπάλλιος

Αγωνίστηκαν και οι: Μισέντος, Μίνο, Σκούρτη, Κοτσέλης, Φιόρντι

Α.Σ. Άνω Μερά (Κεραμυδάς): Σεράνι, Μπούσι, Κάλα, Αμπάτι, Καρά, Ρουστέμι, Αματάι, Βετσάι, Καλαμαράς

Αγωνίστηκαν και οι: Κατσούδας, Ελευθερίου, Ροδόπουλος, Χασάι, Μπουσάι