Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2018 22:09

Ματς – παρωδία με περίπατο της Θύελλας [pics]

Παιχνίδι – μαχαιριά για το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο ήταν αυτό που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο γήπεδο των Φηρών, όπου ο Καρτεράδος ως τυπικά γηπεδούχος ξεκίνησε τον αγώνα με 9 παίκτες! Φιλοξένησε τη Θύελλα που σε ρυθμούς προπόνησης επικράτησε με 0-8.

Ανταπόκριση: Αντώνης Κοραής (neasantorinis.gr)

Το οξύμωρο στην αναμέτρηση ήταν ότι πριν συμπληρωθούν τα 45 λεπτά ο Καρτεράδος εμφάνισε ακόμη δύο ποδοσφαιριστές και συμπλήρωσε εντεκάδα, ενώ προς το τέλος του αγώνα και ενώ η Θύελλα είχε πραγματοποιήσει όλες της τις αλλαγές απέσυρε τους Δημητρακόπουλο και Ερρίκο που ένιωθαν ενοχλήσεις, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 9 παίκτες.

Το ημίχρονο έληξε με 0-5,  ενώ στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν με  την Θύελλα να πετυχαίνει ακόμη 3 τέρματα. Σκόρερ ήταν οι: Ερρίκος (10΄, 16΄), Αποστολίδης (12΄, 38΄60΄), Μαυρομάτης (35΄), Σκαφτούρος (54΄, 71΄).

Μετά και αυτό το ματς ο προβληματισμός για την ύπαρξη δύο κατηγοριών μεγαλώνει ακόμη περισσότερο, πράγμα που ήδη συζητείται μεταξύ των συλλόγων, αλλά παράλληλα έχει τονιστεί από τον ίδιο τον πρόεδρο της ΕΠΣ Κυκλάδων κ. Φρέρη, όπως και από το μέλος της Επιτροπής Πρωταθλήματος της ένωσης κ. Πέτρο Ραουζαίο.

Διαιτητής ήταν ο κ. Βάιλας  με βοηθούς τους Φαν Άακεν και Τσάφος.

ΑΟ Καρτεράδος (Φωτεινός): Ξαγοράρης, Ντάλλας, Γιώτης, Βαζαίος, Τζούρος, Ξαγοράρης, Φέκας, Αντιμισάρης Α., Τριαντάφυλος, Κουρπέτης, Τομόρι.

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λυγνός (46΄Λύκος), Σπανός (46΄Λεφάκης), Μαντούσης (46΄Σκαφτούρος), Δημητρακόπουλος, Φόλων, Ερρίκος, Αποστολίδης, Μαυρομάτης (46΄Νομικός), Δαβιλάς, Εγιουρούμ.

Αναπληρωματικοί: Αρβανίτης, Ανδριόλας, Ρέτζο