Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 20:27

Ζωντανός στο κυνήγι της δυάδας ο ΑΟ Πάγου [pics-stats]

Εκκωφαντική νίκη με 7-0 κόντρα στη συμπολίτισσα και ταυτόχρονα νεανική Σύρος 2002 πέτυχε ο Πάγος στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Άνω Σύρου.

Η ομάδα του Νίκου Βουτσίνου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερη αντίσταση, με τη νίκη αυτή να την κρατά ζωντανή στο κυνήγι της 2ης προνομιούχου θέσης του βαθμολογικού πίνακα που θα του δώσει την πρόκριση στην τελική φάση.

Τα γκολ

1-0 25’ Ο Μάρκος Πρίντεζης με κοντινό πλασέ άνοιξε τον χορό των γκολ σημειώνοντας το 1-0 .

2-0 36’ ο Μουράι από τα 25 μέτρα νίκησε τον Μαρουδιά  σημειώνοντας ένα ακόμη εντυπωσιακό τέρμα.

3-0 43’  Με ωραία ατομική ενέργεια ο Παράβαλος πέρασε και τον Μαρουδιά, αλλά αρχικά σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια με διπλή προσπάθεια τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το 3-0 του πρώτου μέρους.

4-0 58’ Στην επανάληψη ο Περιστεράκης  με προσπάθεια από τα αριστερά πέρασε τον Μαρουδιά και με πλασέ έγραψε το 4-0.

5-0 62’ Ο Παράβαλος σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, όταν βγήκε στην κόντρα επίθεση και με σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής νίκησε τον Μαρουδιά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

6-0 83’ Μετά από κόρνερ του Αργυρού ο Ελ Μπαραγκέ με κεφαλιά έκανε το 6-0.

7-0 87’ Ο Δημητρακόπουλος έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ και  με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 7-0.

* Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της θεομηνίας που έπληξε τα δυτικά προάστια της Αθήνας.

Παρατηρητής του αγώνα ήταν ο κ. Πέτρος Ραουζαίος.

Διαιτητής ήταν ο Αγγέλου με βοηθούς τους Αρμακόλα και Νομικό

Α.Ο. Πάγου (Βουτσίνος): Καπέλλας, Φωτεινιάς, Αργυρός, Σαμιωτάκης (46’ Δημητρακόπουλος), Μαραγκός, Τρόκα, Περιστεράκης, Μουράι (60’ Ν. Ρούσσος), Μ. Πρίντεζης (57’ Ελ Μπαραγκέ), Κ. Ρούσσος, Παράβαλος (67’ Μαυράκης).

Στον πάγκο ήταν: Παπούδης, Βαβουράκης, Πρίντεζης

Σύρος 2002 (Φωκάς): Μαρουδιάς (46’ Πρέκας), Βοπόπουλος, Ν. Μαρουδιάς, Δαλέζιος, Ανδρεαδάκης, Συργιάννης, Λελάι (46’ Κανέλλης,), Ζερβάκης (63’ Θεοδωσίου), Φώσκολος, Κονδύλας, Γεράρδης (53’ Κανακάκρης).

Στον πάγκο ήταν: Λελάι, Καρακαντάς, Κουβέλης.