Κυριακή, 02 Οκτωβρίου 2011 18:56

ΚΥΠΕΛΛΟ: ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ-ΑΟ ΠΑΓΟΥ 5-0

ao_mykonoy-pagos-2-10-2011-1

Για την 2η φάση του Κυπέλλου Κυκλάδων, διεξήχθη σήμερα ο αγώνας μεταξύ του ΑΟ Μυκόνου και του ΑΟ Πάγου.

Ο αγώνας ήταν μονόλογος για τον ΑΟ Μυκόνου αφού σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού είχε την υπεροχή. Η διαφορά του επιπέδου που χωρίζει τις δυο ομάδες ήταν καταφανέστατη, όμως και ο ΑΟ Πάγου ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρει.
Μόλις στο 2’ λεπτό ο ΑΟ Μυκόνου άνοιξε το σκορ με τον Καρακίτσο, ο οποίος με πλασέ στη μικρή περιοχή, έκανε το 1-0 έπειτα από προσωπική ενέργεια και πάσα του Παπασταθόπουλου από τα δεξιά.

Στο 19΄ έγινε το 2-0 με τον Μπαλλή, όταν οι παίκτες της Μυκόνου έπαιξαν γρήγορα το φάουλ από τη δεξιά μεριά, κοντά στο κόρνερ, Καρακίτσος Αργυρίου και Μπαλλής συνεργάστηκαν πολύ ωραία και ο τελευταίος με το μυτάκι του ποδιού, πολύ έξυπνα σημείωσε το γκολ. Το 3-0 έγινε στο 35ο λεπτό με κεφαλιά του Ξένου.

ao_mykonoy-pagos-2-10-2011-2

Στο 58ο λεπτό ο Ζουγανελης, με πλασέ μέσα στην περιοχή έπειτα από στημένη φάση έκανε το 4-0.

Το τελικό 5-0 σημείωσε ο Πανέτας στο 78ο λεπτό, όταν ο Τουμάσης πάσαρε κάθετα στον Κουνάδη, αυτός σούταρε, έγινε ασθενής απόκρουση από τον τερματοφύλακα, και ο Πανέτας στην επαναφορά με σουτ χρήστηκε σκόρερ.

Πλέον ο ΑΟ Μυκόνου κοιτάει τον επόμενο αγώνα κυπέλλου την Κυριακή.

ao_mykonoy-pagos-2-10-2011-3

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ: ΜΠΟΥΡΝΙΑΣ, ΜΠΑΛΛΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΤΖΑΣ, ΚΟΥΚΑΣ, ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ(73΄ ΚΟΥΝΑΔΗΣ), ΑΡΓΥΡΙΟΥ, ΠΑΝΕΤΑΣ, ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ(68΄ ΤΟΥΜΑΣΗΣ), ΞΕΝΟΣ(68΄ ΦΑΡΜΑΚΗΣ)

ΑΟ ΠΑΓΟΣ: ΚΟΥΦΟΥΝΤΟΥΡΑΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ (35’ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ), ΠΑΣΧΟΣ, ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ,ΡΟΥΣΣΟΣ Ν., ΠΑΠΙΤΣΗΣ, ΜΠΑΛΟΠΙΤΑΣ, ΜΑΝΩΛΙΟΣ, ΧΟΥΡΟΣ (ΤΡΟΚΑ 70’), ΡΟΥΣΣΟΣ Γ. (ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ 65’), ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ