Πέμπτη, 09 Μαΐου 2013 21:10

Δύο ήττες για τις κορασίδες του ΑΟ Ερμούπολης

Με δυο ήττες στις δύο πρώτες μέρες για τις κορασίδες του ΑΟ Ερμούπολης.

Δεν μπόρεσαν τα κορίτσια του κ. Μαύρου να κάμψουν την αντίσταση του ΒΑΟΛ Χίου και γνώρισαν την ήττα με σκορ 69-53.

Η Χίος μπήκε πιο δυνατά και έφτασε την διαφορά στους 20 πόντους στο ημίχρονο (44-24).

Ο Α.Ο. Ερμούπολης με σερί 20-9 στο τρίτο δεκάλεπτο μείωσε στους εννέα πόντους εκμεταλλευόμενος τα τέσσερα φάουλ των Συρρή και Κώττη, αλλά ο ΒΑΟΛ πήρε τελικά τη νίκη με 69-53.

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Συρρή 15, Κώττη, Ντόσκα 11, Μ. Καμαράδου 7(1), Ι. Τριανταφυλλάκη 3, Γεωργιαφέντη, Μυλωναδάκη 11, Χριστοφαρή, Καραμανή, Α. Καμαράδου 21
ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος): Κορόρου 13, Βουρβουγιάννη 2, Ι. Ρηγούτσου 10, Νομικού 16, Α. Ρηγούτσου 6, Μπομπόη 4, Γεωργίου 2, Παχείλη

Tα δεκάλεπτα: 18-12, 26-12, 9-20, 16-9

Πριν λίγο ο ΑΟ Ερμούπολης γνώρισε την δεύτερη του ήττα αυτή την φορά από τον Διαγόρα με σκορ 67-73