Σάββατο, 19 Ιανουαρίου 2013 18:08

Μπάσκετ Μήλου: Εύκολα οι Warriors τους Αφροδυτες

Σε ένα εύκολο απόγευμα για τους WARRIORS εξελίχθητε το πρώτο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του τουρνουά μπάσκετ Μήλου.

Οι πολεμιστές χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα επιβλήθηκαν της ομάδας των ΑΦΡΟΔΥΤΩΝ με σκορ 71-39.Το παιχνίδι φάνηκε να το ελέγχουν από το πρώτο δεκάλεπτο οι WARRIORS καθώς με την άμυνα man to man και τους ΠΡΕΒΕΝΑ ΣΑΡΑΝΤΟ και ΖΟΥΛΙΑ ΜΑΝΩΛΗ να «πυροβολούν» από τη περιφέρεια  τους έδωσαν ένα αέρα δέκα πόντων στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου. Στο 2ο δεκάλεπτο οι WARRIORS δεν κατέβασαν το ρυθμό τους και συνέχισαν να παίζουν καλή άμυνα με  αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να τελειώσει με σκορ 36-15 για τους πολεμιστές. Με το ξεκίνημα της 3ης περιόδου οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ με τα κάποια εύστοχα μακρινά σουτ προσπάθησαν να κρατηθούν κοντά στο σκορ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να προβληματίσει τους WARRIORS. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι ομάδες χαλάρωσαν τις άμυνες τους και παίχτηκε ένα ελεύθερο μπάσκετ και από τις δυο ομάδες και έτσι το σκορ έκλεισε στο 71-39 για τους πολεμιστές.