Σάββατο, 22 Απριλίου 2023 22:33

Αποφασιστικός ο Πανναξιακός νίκησε τον Άρη Νίκαιας και έκανε βήμα σωτηρίας

Ψυχωμένος και αποφασισμένος να μην αφήσει περιθώρια στον αντίπαλο ο Πανναξιακός ΑΟΚ πήρε το ροζ φύλλο αγώνα κερδίζοντας 80-68 τον Άρη Νίκαιας στον πρώτο αγώνα με τον Άρη Νίκαιας που διεξήχθη το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Δ. Περιστεράκης του ΔΑΚ Νάξου.

342374418 514620720701690 236702691847931803 n

Ο Ναξιώτικος σύλλογος ξεκίνησε το παιχνίδι νευρικά και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης με 7-0.

Παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων ,η ομάδα της Νίκαιας διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος του Α' δεκάλεπτου (15-21).

336405137 230885119524010 5323344672446567824 n

Στο β δεκάλεπτο ο Πανναξιακός κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να την μετουσιώσει σε σκορ περνώντας μπροστά περίπου 3 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου κλείνοντας το πρώτο μισό της αναμέτρησης προηγούμενος με διάφορα 3 πόντων
35-32

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι επέβαλαν το ρυθμο τους και με όπλο την καλή άμυνα διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι τέλους φτάνοντας σε μια δίκαιη και πολύ σημαντική νίκη με σκορ 80-68 κάνοντας το πρώτο καθοριστικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία .