Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2023 17:56

Ψυχωμένος Πανναξιακός πήρε το ματς - θρίλερ με την Πεντέλη

Τεράστιας βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας νίκη για τον Πανναξιακό καθώς κατάφερε μετά από ματς θρίλερ να επιβληθεί της Πεντέλης με 77-73.

Οι γηπεδούχοι έλεγχαν απόλυτα το παιχνίδι για 3 δεκάλεπτα όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στο τελευταίο δεκάλεπτο και "τρέχοντας" ένα σερί 19-0 μείωσαν αρχικά στους 8 και στη συνέχεια στο καλάθι (67-65 4 λεπτά πριν τη λήξη ).

Στο ''ψαλίδισμα του σκορ καθοριστικό ρόλο έπαιξαν και οι συνεχείς διακοπές, αφού κάπου εκεί το παιχνίδι απέκτησε... πολεμικό χαρακτήρα με αποκορύφωμα την αποβολή του τεχνικού των φιλοξενούμενων Γιώργου Μάντζιου με 2η τεχνική ποινή .

Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και τελικά πήραν μια παλικαρίσια νίκη με σκορ 77-73.

Το παιχνίδι τελείωσε με μεγάλη ένταση που εκτονώθηκε μετά από την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

Αρνητικό highlight του παιχνιδιού η unfair ενέργεια του παίχτη των φιλοξενούμενων Παπαγεωργίου, που εκτός φάσης έφτυσε τον Σιμοβιτς του Πανναξιακού .

Πριν το τζάμπολ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νικόλα, γιου του προπονητή, Αντώνη Βιδάλη και για τα θύματα το σεισμού στην Τουρκία και τη Συρία

Για ακόμα έναν αγώνα ο Πανναξιακός φρόντισε να διοργανώσει όμορφα happenings με το διαγωνισμό του τρίποντου των 300€ και του διαγωνισμού βολών.