Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2022 01:25

Εύκολα ο ΑΠΑΣ ξεπέρασε το εμπόδιο του Ληξουρίου

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα ο ΑΠΑΣ συνέχισε στο δρόμο των επιτυχιών πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη (μετά το διπλό στο Ίλιον) επί του Ληξουρίου με σκορ 93-64.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι το πρώτο μισό του 2ου δεκαλεπτου αλλά από εκείνο το σημείο και μετά ο ΑΠΑΣ πάτησε γκάζι και απέκτησε διψήφια διαφορά (σκορ ημιχρόνου 39-28).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι και με πολύ καλή αμυντική λειτουργία και εξαιρετική συγκέντρωση στην επίθεση "άνοιξαν" τη διαφορά στους 23 πόντους ,καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη (σκορ γ δεκαλεπτου 70-47).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μια μεγάλη νίκη με σκορ 93-64 ,μια νίκη ψυχολογίας που θα δώσει άλλη ώθηση για τη δύσκολη συνέχεια .