Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου 2017 20:33

Δ.Τ. ΑΟ Ερμούπολης για τον αγώνα Εφήβων με τον Περιστεριώνα [pics]

Όπως είχαμε αναφέρει στο ρεπορτάζ μας ο Περιστεριώνας πέτυχε μεγάλη νίκη στην πρώτη αγωνιστική για το πρωτάθλημα Εφήβων, επικρατώντας με 56-70 κόντρα στην Ερμούπολη.

Η Συριανή ομάδα εξέδωσε το ακόλουθο αγωνιστικό Δελτίο Τύπου:

Δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνος στον πρώτο αγώνα που έδωσαν οι παίκτες του Α.Ο. Ερμούπολης , καθώς νικήθηκαν στην έδρα τους από την πολύ καλή ομάδα του ΤΑΚ Περιστεριώνα με σκορ 56-70.

Αν και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου η Συριανή ομάδα , δεν μπόρεσε να συνεχίσει στον ίδιο γρήγορο ρυθμό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με συνέπεια οι φιλοξενούμενοι να μπορέσουν να βρουν σκορ με αιφνιδιασμούς και κάποια τρίποντα. Σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού ο ΤΑΚ Περιστεριώνα έχτισε μια διαφορά 13 πόντων στο ημίχρονο την οποία και συντήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων που αγωνίστηκαν!

Α.Ο. Ερμούπολης - ΤΑΚ Περιστεριώνας: 56-70

Δεκάλεπτα: Α: 20-17, Β: 11-27, Γ: 12-07, Δ: 13-19

Α.Ο. Ερμούπολης: (Ανδρέας Μαύρος): Λειβαδίτης 4, Τάκος 9 (1), Ρούσσος, Σαμψωνίδης 3, Ρουμμελιότης 9, Χαλαβαζής, Σμαρνάκης, Τόμπης 6 (2), Μαρινάκης, 1, Βελούδος, Βουτσίνος 10, Νικολακόπουλος 4.

Περιστεριώνας: (Αντώνης Βιδάλης): Δεληγιάννης 3(1), Παγανέλης 5(1), Μαρκουΐζος 7(1), Καμπέρι 2, Γιαβρεδέλης 6, Μπινιάκου 8(2), Ρουγγέρης 19(4), Βοϊνάς 10(1), Τριαντάφυλλος 2, Ανταλής 2, Βιδάλης 6, Μελισσουργός.

ERMOYPOLH-PERISTERIONAS EFIVOI (1)ERMOYPOLH-PERISTERIONAS EFIVOI (2)ERMOYPOLH-PERISTERIONAS EFIVOI (3)ERMOYPOLH-PERISTERIONAS EFIVOI (4)ERMOYPOLH-PERISTERIONAS EFIVOI (5)ERMOYPOLH EFHVOI 2017-2018PERISTERIONAS 2017-2018