Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 528

Δευτέρα, 07 Νοεμβρίου 2016 16:20

«Συγκλονιστικό» ματς και νίκη για τον ΑΟ Μυκόνου [pics]

Μετά από ένα καταπληκτικό ματς που έγινε το Σάββατο στο κλειστό του ΑΚΔΕ στην Σύρο, ο ΑΟ Μυκόνου επικράτησε με 63-62 του Περιστεριώνα και μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα των Ανδρών.

Εξαιρετικά αμφίρροπος ο αγώνας με τον Περιστεριών να προηγείται 10-16 στην πρώτη περίοδο και τον ΑΟ Μυκόνου να γυρίζει θεματικά το σκορ με 31-26 στο ημίχρονο.

Ιδιαίτερα εύστοχες από τα 6.75 οι δύο ομάδες, με τους Τηνιακούς μάλιστα να πετυχαίνουν 12 τρίποντα στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Μυκόνου προηγήθηκε με 49-39 στην 3η περίοδο και παρόλο το καταπληκτικό σερί του Περιστεριώνα στην 4η, ο αγώνας κρίθηκε στον πόντο, με το 63-62 να δίνει τη νίκη στους Μυκονιάτες.

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - Τ.Α.Κ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ 63 - 62 (10 - 16, 21 - 10, 18 - 13, 14 - 23)

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ [Βασιλίεφ Π. (αρχ)]: Κολιούλης Α. 2, Κονταρίνης Α. 6, Κέφης Γ. 7, Υφαντίδης Γ. 2, Σαχάς Γ. 6 (1), Σαμάνογλου Α., Μπάλλας Γ. 13 (3), Κουτσούκος Γ., Σαχάς Γ. 5, Βασιλίεφ Π. 10 (αρχ), Κουσαθανάς Δ. 4, Κολοβός Χ. 6 .

Τ.Α.Κ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Βιδάλης Α.): Ρουγγέρης Α. 9 (3), Βιδάλης Π., Οικονομίδης Κ. 21 (5), Ξενόπουλος Α. 3, Παγανής Γ., Βιδάλης Μ., Σιώτης Π. 26 (3) (αρχ), Καμπέρι Ι., Διακογιάννης Π. 3 (1),  Ξενόπουλος Γ., Νάζος Μ., Τσικούρας Β.