Πρώτη νίκη στο κλειστό και… ελπίζει ο Περιστεριώνας!

Εγκαίνια με το δεξί έκαναν οι παίδες του Αντώνη Βιδάλη στο κατάμεστο κλειστό της Τήνου.

Δείτε εδώ... περισσότερες φώτος απο το κλειστό της Τήνου.

paides-peristerionas-andros-8-3-2015-2

Αυτή ήταν η 5η νίκη για τους Τηνιακούς που παραμένουν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και κυνηγώντας τον ΑΟ Μυκόνου για να πάρει 2η προνομιούχα που θα τους οδηγήσει στο final4 κάτι που μοιάζει όμως, πολύ δύσκολο μιας και ο ΑΟΜ υπερτερεί στα μεταξύ τους ματς αλλά έχει και μια περισσότερη νίκη.

paides-peristerionas-andros-8-3-2015-3

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Περιστεριώνας μπήκε πολύ δυνατά και έφτασε από νωρίς την διαφορά στους 16 πόντους ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 40-10.

Στην επανάληψη ο καταιγιστικός ρυθμός των γηπεδούχων συνεχίστηκε, διευρύνοντας κι άλλο το σκορ που έφτασε στους 60πόντους της διαφοράς.

Τελικό σκορ ΤΑΚ Περιστεριώνας – Α.Ο. Άνδρου 84 – 24.