Τρίτη, 14 Σεπτεμβρίου 2021 22:36

Δυνατή επιστροφή του Μυκονιάτη, ποδηλάτη, πρωταθλητή Γιώργου Δάντου

Με τον Γιώργο Δάντο να επανέρχεται δυναμικά, αυτή την φορά στην 3η θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ΜΤΒ Μάραθον μετά από την πολύμηνη αγωνιστική του απουσία, λόγω των προβλημάτων covid που μας ταλαιπωρούν την τελευταία διετία, ο Μυκονιάτης Πρωταθλητής μας έδωσε δυναμικό παρών αποδεικνύοντας ότι τα χρόνια δεν μετρούν όταν στην ψυχή είσαι έφηβος.

Στην 5η θέση του Πρωταθλήματος τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος που έδωσε σε όλη την διάρκεια του αγώνα μάχη για διεκδίκηση ενός μεταλλίου, ενώ στην 12η & 14η θέση τερμάτισαν οι υιός & πατήρ Ντεγιάννης, Βαγγέλης & Μανώλης αντίστοιχα, κλείνοντας αξιοπρεπώς την παρουσία μας στο Πρωτάθλημα. Στην κατηγορία Μάστερ ο Ηλίας Πλόκας τερμάτισε στην 20η θέση.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για τις επιδόσεις τους, τις οποίες κατάφεραν χωρίς την επίσημη συνοδεία του Συλλόγου, την υποστήριξη τους είχε αναλάβει ο νεαρός αθλητής μας Χάρης Καλογερόπουλος τον οποίο ευχαριστούμε θερμά.

Ευχαριστούμε θερμά για την φιλοξενία & την άρτια διοργάνωση του αγώνα τον διοργανωτή Σύλλογο Α.Σ. ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ.