JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 81

Κυριακή, 23 Σεπτεμβρίου 2012 22:31

Ανατροπή και νίκη πρόκριση για τον Α.Ο. Πάγου!

asteras-pagos-23-9-2012-1

Την νίκη πρόκριση με 1-2 στα τελευταία λεπτά πήρε ο Α.Ο. Πάγου με τον Χούρο να σκοράρει τα δυο νικητήρια τέρματα.

• Ψυχρολουσία για τον Πάγο μόλις στα πρώτα 27’’ όπου με γκολ του Βελέντζα άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα.
  • Με 10 παίκτες έμεινε ο Αστέρας όταν ο Τζέρμπος αντίκρισε την 2η κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου επάνω στον Σαρτζετάκη.
  • 30ο λεπτό ο Χούρος πλασάρει όμορφα πάνω απ τον Ρούσσο και ισοφαρίζει για τον Πάγο σε 1-1.
  • Στο 2ο ημίχρονο ο Πάγος πίεσε τον Αστέρα και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά και αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί πολύ νωρίτερα στο σκορ αλλά βεβιασμένες τελικές προσπάθειες των παικτών οδήγησαν τελικά στην αγχωτική νίκη που ήρθε στο 85 πάλι με τον Χούρο όπου με πλασέ μέσα απ την μικρή περιοχή ολοκλήρωσε την ανατροπή και έστειλε τον Πάγο στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

*Αρκετά μέτρια εμφάνιση για τον Πάγο που ακόμη βρίσκεται σε περίοδο προετοιμασίας και κρατάει απ τον αγώνα μόνο τη νίκη-πρόκριση που δίνει και ψυχολογία για τη συνέχεια.

*Πολλά παράπονα εξέφρασαν οι παίκτες μετά το τέλος του αγώνα για την ακαταλληλότητα του γηπέδου καθώς ο πλαστικός τάπητας έχει φθαρεί και το υπέδαφος είναι πολύ σκληρό με αποτέλεσμα η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών να είναι επίπονη και να προκαλεί τραυματισμούς.