Κυριακή, 11 Αυγούστου 2024 14:00

Φιλικό «διπλό» ο Αχαρναϊκός στη Ραφήνα

Την ευκαιρία για το πρώτο τους τεστ είχαν η Θύελλα Ραφήνας και ο Αχαρναϊκός ενόψει της συμμετοχής τους στα Πρωταθλήματα της νέας σεζόν. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο γήπεδο «Π. Σκούφος», με την ομάδα του Μενιδίου να παίρνει τη φιλική νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Κολομβιανός Παλάσιο με πλασέ στο 70ο λεπτό.

Κατά τα άλλα, έγινε ένα «κλειστό» παιχνίδι, το οποίο στη μεγαλύτερη διάρκειά του ήταν μοιρασμένο, ενώ εμφανή ήταν τα σημάδια της κόπωσης για τους ποδοσφαιριστές που βρίσκονται στο πρώτο διάστημα της προετοιμασίας τους.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ανδρέας Ντερτίνης): Ντόστης, Σαμάρκος, Πιέτρι, Φύτρος, Μαντζώρος, Σταυρίδης, Γκούμας, Μακροδημήτρης, Χίσο, Κοντογιάννης, Κωτσάκης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καλογερόπουλος, Κυριακόπουλος, Μπουντάκης, Μπαλής, Φλώρος, Σαντίκου, Μετσοβίτης, Δ. Παπαδημητρίου, Κούτσικος, Σταματόπουλος, Κουλαξιδέλης, Ντολλάνι

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας): Σύρακας, Γκούφας, Πάο, Τσίκλος, Κρητικός, Γεραγωτέλης, Ρολντάν, Πινιώτης, Ι. Μπουγιούκος, Ραφτόπουλος, Λέκκας

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Λέτσο, Β. Μπουγιούκος, Πάο, Μουσταφίδης, Καρδάμης, Παπαδόπουλος, Ρολντάν, Μπουντόπουλος, Βλαχίδης, Παλάσιο, Καράβολος, Μπάγια.