Ο Ελλοπιακός, μια από τις πιο ευχάριστες εκπλήκεις της περσινής σεζόν στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής, θα πάρει μέρος στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Βοιωτίας.
Σύμφωνα με πληροφορίες του starsports.gr, 4 μέλη του διοικητικού συμβουλίου της ομάδας ενημέρωσαν πως αποχωρούν.
Ο λόγος για τον αντιπρόεδρο Αλέξανδρο Σύρο, τον γενικό γραμματέα Δημήτρη Κουτσούρη, τον γενικό αρχηγό Λουκά Σύρο και τον πρόεδρο, Τάσο Καμούτση, ο οποίος αποχωρεί μετά από 15 χρόνια ενασχόλησης.