Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου 2023 22:13

Πολύτιμο «διπλό» στο Πέραμα για τον Φωστήρα

Νίκη... εξάποντο απέναντι σε έναν αντίπαλο που έχει τον ίδιο στόχο, κατέκτησε ο Φωστήρας στην τελευταία του υποχρέωση για το 2023 και μπήκε σε... γιορτινό κλίμα ενόψει της διακοπής του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Κ. Ψυρόπουλου πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο Περάματος, όπου επιβλήθηκε με 1-0 του Περαμαϊκού, που πάλεψε για το θετικό αποτέλεσμα, αλλά του έλειψε η ουσία. Οι κιτρινόμαυροι πέτυχαν το γκολ της νίκης στο 23ο λεπτό χάρη σε κεφαλιά του Στεφάνοβιτς σε στατική φάση. Από την άλλη, οι πράσινοι πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο για την ισοφάριση και, μάλιστα, στις καθυστερήσεις είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Μεσσήνη στο 91' και με τον... γκολκίπερ Θεολόγη στο 95', ο οποίος νικήθηκε από τον Καραγκιολίδη σε τετ α τετ!

Διαιτητές: Σαφαρίκας (Αιτωλοακαρνανίας), Καραγιάννης-Πλάκας (Δυτ. Αττικής)

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Βασίλης Σπάθας): Θεολόγης, Μαρίνης (77' Τσίνα), Κοντογιαννάτος, Βέσι, Κόκα, Γκίνο, Χωματιανός (72' Μεσσήνης), Λάππας (77' Αράπι), Αμαναντίδης (58' Μαχμουτάι), Κοντάκος, Ποσίνκοβιτς

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κώστας Ψυρόπουλος): Καραγκιολίδης, Τσουβαλτσίδης, Γαϊτάνης, Τσατσαρής, Πεχλιβανίδης, Στεφάνοβιτς, Τόλιος (46' Παρασκευόπουλος), Γάγγος, Τσιμπόκας (90' Ζαχόπουλος), Οικονομίκος (80' Λιμήτσιος), Καλάγια

Πηγή: soccerlive.gr