Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2023 19:38

Η Θύελλα Ραφήνας λύγισε την ΑΕ Ερμιονίδας

Είχε την υπεροχή και τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ η Θύελλα Ραφήνας κόντρα στην ΑΕ Ερμιονίδας, μία εξ αυτών τη μετουσίωσε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημίχρονου και, έτσι, έφτασε στη νίκη με 1-0.

Οι «λιγνιτωρύχοι» υποδέχθηκαν τον αντίπαλό τους στο γήπεδο «Π. Σκούφος» για τη 14η αγωνιστική και κατάφεραν να τον καταβάλουν χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 47ο λεπτό με κεφαλιά ο Αγγέλης μετά από σέντρα του Χίσο. Με αυτό τον τρόπο, μπόρεσαν να δώσουν συνέχεια στην ανοδική τους πορεία, εν αντιθέσει με εκείνη των αντιπάλων τους, που «βυθίζονται» ολοένα και περισσότερο.

Διαιτητές: Αρβανίτης, Γαλάνης-Βλατάκης (Αθηνών)

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμης, Φύτρος, Φλώρος, Μαντζώρος, Ανδρίκος, Ντάφλας (78' Τσούκας), Γούλας, Μαρτίνος, Κωτσάκης (71' Γκούμας), Χίσο, Αγγελης (88' Σουλτανίδης)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Πονηρός, Κουζής (77' λ.τρ. Καράι), Κορακιανίτης, Τζιέρης, Σαρτόρι, Τριμπόνιας, Ζεκιράι, Κάλα (65' λ.τρ. Δρόσος), Πορφυρόπουλος, Ψύχας, Φυτόπουλος.

Πηγή: soccerlive.gr