Δευτέρα, 04 Δεκεμβρίου 2023 07:39

Θετικό ντεμπούτο Χριστόπουλου στον πάγκο του Βύζαντα Μεγάρων κόντρα στον ΑΟ Πυλίου Κω

Αλλαγή ψυχολογίας έφεραν οι τελευταίες αλλαγές που έγιναν στις τάξεις του Βύζαντα Μεγάρων και αυτό φάνηκε και αγωνιστικά. Στην επανεμφάνιση του Τάκη Χριστόπουλου στον πάγκο της ομάδας οι Μεγαρίτες έκαμψαν την αντίσταση του ΑΟ Πυλίου Κω με 2-0 στην επανάληψη και σημείωσαν μια πάρα πολυ΄σημαντική νίκη στην προσπάθεια που θα κάνουν για την παραμονή στη Γ' Εθνική.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να βρουν δίχτυα στην επανάληψη, ανοίγωντας το σκορ με τον Μουσκάι στο 74' και σφραγίζοντας το πολυπόθητο «τρίποντο» με τον Καραγιάννη Μ. στο 91'.

Διαιτήτευσε ο Μπαλογιάννης(Αθηνών).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ(Τάκης Χριστόπουλος): Λέτσο, Ζαχαράκης, Ρεσούλι, Μουσκάι(87' Ρέππας), Καρδάμης, Χατζημελετιάδης, Γκολφινόπουλος, Φουάσης, Χαϊκαλης, Καραγιάννης Ι., Χατζάκος(70' Καραγιάννης Μ.).

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ(Στέφανος Χατζησεβαστός): Καζέλης, Συντυχάκης(89' Αλεξούδης), Χιντζίδης, Μουλάς, Κοτζά, Βουκομάνοβιτς, Λάλκοβιτς, Λάντζιος(46' Δρόσος), Χατζηνικολάου(87' Τσιτσεκίδης), Χατζηβασίλης, Σχούλλης.

Πηγή: soccerlive.gr