Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2024 12:41

Πήρε βαθμό στο 97′ η Θύελλα Ραφήνας με την ΑΕΡ Αφάντου - Άγρια επεισόδια μετά τη λήξη

Η Θύελλα Ραφήνας έμεινε «όρθια» στο γήπεδο της Αφάντου, παίρνοντας στην εκπνοή το ισόπαλο 1-1 απέναντι στην τοπική ΑΕΡΑ, σε ένα παιχνίδι που στιγματίστηκε από τα σοβαρά επεισόδια αμέσως μετά την ολοκλήρωσή του.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα στο 39ο λεπτό με πλασέ του Κουτσιανικούλη μετά από πάσα του Γκέτσι (1-0), με τους «λιγνιτωρύχους» να καταφέρνουν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 96ο λεπτό χάρη σε εκτέλεση φάουλ του Γκούμα!

Διαιτητές: Παναγιωτάρας (Αθηνών), Πουλόπουλος-Δαφερέρας (Πειραιώς)

ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ (Δημήτρης Γκάιδας): Καπούταγλης, Κορλός (78' Σταματούλλας), Στοΐνοβιτς, Παναγιωτόπουλος, Σουλάι, Φερεντίνος (82' Κιοσέογλου), Κουτσιανικούλης, Λαθούρης, Γκέτσι (89' Λεσάι), Νόνης, Ζέλεφ

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Κουμής, Φλώρος, Φύτρος, Ανδρίκος, Αγγέλης, Μαρτίνος (86' Ντολλάνι), Ντάφλας (65' Σουλτανίδης), Κοντογιάννης, Χίσο, Γκούμας, Κωτσάκης (72' Παρασκευόπουλος)