Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014 22:08

Απογευματινός «περίπατος» για τον Πανναξιακό

Με ένα εύκολο 0-3 του Πανναξιακού απέναντι στον Αστέρα Τραγαίας ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος Κυκλάδων.

Οι παίκτες του Γιώργου Προμπονά δεν χρειάστηκε να «πατήσουν γκάζι» φτάνοντας εύκολα σε μία νίκη κόντρα στον Αστέρα που ικανοποίησε μόνο όσον αφορά το αμυντικό κομμάτι, καθώς τελείωσε το παιχνίδι με 0 τελικές προσπάθειες, με τον τερματοφύλακα του Πανναξιακού Τσουκαλά να είναι ουσιαστικά ακόμη ένας από τους 100 περίπου θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο.NAXOS MAYROS

Το 0-1 έγινε στο 40ο λεπτό μετά από εκτέλεση πέναλτι του Κούτρου που κέρδισε ο Ευριπιώτης ύστερα από αντικανονικό μαρκάρισμα του Λεγάκη.

Ο Πανναξιακός πήγε με το 0-2 στα αποδυτήρια όταν στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ευριπιώτης δίνει ασίστ στον Κούτρο, με τον τελευταίο να κάνει δύο τα τέρματα του στο παιχνίδι.

Το τελικό σκορ της αναμέτρησης διαμορφώθηκε στο 50’ όταν ο εκτελεστής μέχρι ακείνη την στιγμή Κούτρος πάσαρε στον Γαλάνη με τον τελευταίο να κάνει από κοντά το 0-3.

Αστέρας Τραγαίας (Κατσούλης): Πόγια, Καπίρης, Λεγάκης (46ο Δρύλλης), Κατσούλης, Σφυρόερας, Παρραράς (60ο Δεγαϊτας), Βαθρακοκοίλης, Μαρούλης, Δενδρινός (89ο Βασαλάκης Αντ.), Φακίνος, Τουλούπης

Πανναξιακός (Προμπονάς): Τσουκαλάς, Καρελέμογλου, Κουφόπουλος, Παπανικολάου, Κώτσαρης, Χαμηλοθώρης (78ο Σέμε), Ευριπιώτης (60ο Λίκα), Κατσούδας (71ο Επταήμερος), Βαλέττας, Κούτρος, Γαλάνης