Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024 19:01

Εκρηκτικός ο Πανναξιακός "σκόρπισε" τον Ηλυσιακό και πάει για την μεγάλη ανατροπή στου Ζωγράφου

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και με όπλο την καταπληκτική άμυνα ο Πανναξιακός επικράτησε πολύ πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό 74-62, ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των αγώνων και τώρα θα παίξει τα ρέστα του στον τελικό των Ιλισίων που θα γίνει την Κυριακή (28/4).

Το μάτι των γηπεδούχων γυαλίζει από το Α' δεκάλεπτο, καθώς οι παίκτες του Πανναξιακού ήταν καταιγιστικοί και αποσυντόνισαν πλήρως τον Ηλυσιακό και πήραν διάφορα 15 πόντων με τη λήξη του (26-11).

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τη διαφορά να εκτοξεύεται πάνω από τους 20 πόντους αλλά τους φιλοξενούμενους να δείχνουν σημάδια ζωής και με σουτ των Οκμπεντε και buzzer beater του Αιβαζοδη να μαζεύουν τη διαφορά στους 14 πόντους (46-32).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο πρώτο μισό του τρίτου δεκαλεπτου ανοίγοντας τη διαφορά στους 26 πόντους (58-32) αλλά από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και μείωσαν στους 16 πόντους (60-44).

Τυπική διαδικασία το τελευταίο δεκάλεπτο με τον Πανναξιακό να ελέγχει πλήρως το Ρυθμό του αγώνα και να παίρνει τη νίκη εύκολα με 74-62.