Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 15:55

ΑΟ Σύρου - ΑΟ Πάγου LIVE

Τελευταίος αγώνας για την 2η φάση του Κυπέλλου σε λίγο στο γήπεδο της ΕΠΣ Κυκλάδων, όπου ΑΟ Σύρου και ΑΟ πάγου θα διεκδικήσουν το τελευταίο εισιτήριο της επόμενης φάσεις του θεσμού. Φυσικά το sportcyclades.gr, κοντά σε όλους τους αγώνες θα σας το μεταδώσει λεπτό προς λεπτό.

Για ανανέωση πάτα εδώ

ΑΟ ΣΥΡΟΥ - ΑΟ ΠΑΓΟΥ 4-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ο ΑΟ Σύρου, κερδίζοντας 4-0 τον ΑΟ Πάγου θα η 7η ομάδα που θα μπει αύριο στην κληρωτίδα μαζί με ΑΟ Τήνου, Αίαντας Σύρου, ΑΟ Πάρου, ΑΜΣ Φιλωτίου, Θύελλα Καμαρίου και Άνω Μερά. Η ομάδα του Μάκη Πούλου χρειάστηκε ένα ολόκληρο ημίχρονο για να πάρει μπροστά και στην επανάληψη έκανε επίδειξη δυνάμεων πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα με τους: Σταματίου, Τερόλη, Μαραγκό και Περιάλη.

90'+

Λήξη αγώνα

86'

Ο ΑΟ Σύρου πλέον με ανεβασμένη απόδοση στο 2ο μέρος καθαρίζει την υπόθεση πρόκριση.

83'

Μετά από έναν ωραίο συνδυασμό ο Γιώργος Περιάλης βάζει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, πετυχαίνοντας το 4-0 για τον ΑΟ Σύρου.

82'

Ο Πρίντεζης λίγο έλειψε να σκοράρει όταν σουτ που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ.

73'

Αλλαγές για τον ΑΟΣ, ο Βελέτζας αντικαθιστά τον Σταματίου και ο Κόκκαλης τον Σούρλα.

69' Το σκορ έχει αρχίσει να ξεφεύγει για τον ΑΟΣ, με τον Σταματίου και τον Μαραγκό να συνδυάζονται, με τον τελευταίο να πετυχαίνει το 3-0 για την ομάδα του.
67' ΓΚΟΟΛ Ο Τερόλης με ένα αριστερό άπιαστο σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λοϊσιου, κάνοντας το 2-0 για τον ΑΟΣ.
65' Ο Περιάλης βγάζει παράλληλη σέντρα που ο Σταματίου δεν πρόλαβε να στείλει στα δίχτυα.
57' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τον ΑΟ Σύρου περνά στο παιχνίδι ο Τερόλης στη θέση του Τζώρτζη, ενώ για τον ΑΟ Πάγου αντικαταστάθηκε ο Πρελορέτζος με τον Μελισσάκη.
56'

AO SYROU-AO PAGOU KYPELLO 2

53'

Φαίνεται ότι το βαρύ πυροβολικό του ΑΟΣ πήρε μπροστά και στο 52’ σουτάρει με τον Λοϊσιο να κάνει εξαιρετική απόκρουση.

52'

ΓΚΟΟΟΛ Ο Σταματίου δεν συγχωρεί το λάθος στην άμυνα του Πάγου και με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή πετυχαίνει το 1-0 για τον Α.Ο. Σύρου.

46'

Αλλαγή για τον Πάγο, ο Νομικός αντικαθιστά τον Παράβαλο.

17:08

Έναρξη 2ου μέρους

Λήξη του 1ου ημιχρόνου με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Ο ΑΟ Σύρου στο δεύτερο μισό του 1ου ημιχρόνου ανέβασε την απόδοση του χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα.

42'

Ο Λοΐσιος αποκρούει σουτ του Πρίντεζη.

40'

Ο Ελ Κάντι μετά από λάθος της άμυνας, σουτάρει μέσα από τη μικρή περιοχή, όμως η μπάλα περνά μόλις άουτ.

32'

Ο Σταματίου με κεφαλιά σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Λοΐσιου, στη συνέχεια της φάσης ο Γ. Περιάλης δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

AO SYROU-AO PAGOU KYPELLO 1

27'

Στο 27΄το σκορ παραμένει στο 0-0, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους.

16'

Ο Μπελεγρίνης φτάνει κοντά στο γκολ, με τον Καραμαλίγκα, με τον τερματοφύλακα του Α.Ο. Σύρου να του λέει "Όχι" με διπλή προσπάθεια.

15'

Ο ΑΟ Σύρου χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, μετά από σουτ του Σταμούλη.

14'

AO SYROU-AO PAGOU KYPELLO

10'

Βρισκόμαστε στο 10ο λεπτό και οι δύο ομάδες εμφανώς τρακαρισμένες δεν αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο κάνοντας πολλά λάθη.

2'

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπελεγρίνης προσπαθεί με μακρινό απευθείας φάουλ ( 40 μέτρα) να νικήσει τον τερματοφύλακα του ΑΟΣ Καραμαλίγκα.

16:05 Έναρξη του αγώνα

Να θυμίσουμε ότι οι ομάδες που έχουν προκριθεί ως τώρα είναι οι: ΑΟ Τήνου, Αίαντας Σύρου, ΑΟ Πάρου, ΑΜΣ Φιλωτίου, Θύελλα Καμαρίου και Άνω Μερά.

ΑΟ Σύρου (Πούλος): Καραμαλίγκας, Σταμούλης, Βαβουράκης, Σούρλας (73' Κόκκαλης), Μητσόπουλος, Μαραγκός, Ελ Κάντι, Τζώρτζης (57' Τερόλης), Σταματίου (73' Βελέτζας), Πρίντεζης.

Πάγος (Ξενικάκης): Λοΐσιος, Πάπιτσης, Αργυρός, Ρούσσος Ν., Πρελορέντζος (57' Μελισσάκης), Μπελεγρίνης, Παλαιολόγος, Τρόκα, Παράβαλος (46' Νομικός), Μανωλιός, Πρίντεζης Μ.