Σάββατο, 05 Ιανουαρίου 2013 22:23

Άνετη νίκη με Χίο για τους Νέους.

NEOI ME LESVO 2012

Καλό ποδόσφαιρο που συνοδεύτηκε με νίκη 3-1 επί της Χίου απέδωσαν σήμερα οι Νέοι της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Στον αγώνα που έγινε σήμερα στο Ενωσιακό γήπεδο της Λέσβου η ΕΠΣ Κυκλάδων δεν άφησε περιθώρια στους Νέους της Χίου και με ένα καταπληκτικό 1ο ημίχρονο κατάφεραν να πάρει την 1η της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προεπιλογών.

Η υπεροχή για την Μικτή μας στο 1ο μέρος ήταν ολοκληρωτική με το 1-0 να έρχεται από τον Πραμμάτια, στο 10ο λεπτό.

Στο 18΄ο Νάζος Α. με σουτ κεραυνό στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα για τις Κυκλάδες.

Το 3-0 έγινε στο 35΄από τον Πραμάτια με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Οι μικτή μας στην επανάληψη χαμήλωσε στροφές, καθώς αύριο έχει ένα δύσκολο αγώνα απέναντι στα Δωδεκάνησα.

Οι Χιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 80΄με τον Ξυδά.

ΕΠΣ Κυκλάδων (Βαθρακοκοίλης): Πρίντεζης, Νάζος Α. (59΄Σκιαδάς Ν.), Φουάσης (66΄Φλεριανός), Νίκας, Καράβας©, Καρελέμογλου, Κρώνης, Πραμμάτιας (80΄Καφτηράνης), Ξυγκάκης, Σκιαδάς Δ.

ΕΠΣ Χίου: Σιδερατος, Κογιουλης, Μπολας (61΄Μασιουδης), Τομαζος ©, Αρνιοτης, Αναγνοστακος, Υψιλαντης (46΄Μιμαρος), Τριανταφυλλου, Βαβουλης (46΄Μαϊστραλης), Ξυδας, Μπαστανος.