Στις 21 Ιουνίου ξεκινάει με την συμμετοχή 12 Ακαδημιών με 36 ομάδες και πάνω από 430 παιδιά από 5 νησιά, το 7ο Πανκυκλαδικό τουρνουά «Ευ αγωνίζεσθαι».
Οι Ακαδημίες που θα πάρουν μέρος είναι ο Νηρέας που είναι και ο διοργανωτής, ο ΑΟ Πάρου, η Αλυκή, ο Μαρπησσαϊκός η Σχολή ΠΑΟ Πάρου και ο Αστέρας Μαρμάρων από την Πάρο. Ο Νέος ΑΟ Σύρου, η Α.Π. Σύρος 2002 και η Σχολή ΠΑΟ Σύρου από την Σύρο, ο ΠΑΣ Νάξου από τη Νάξο, το Playland από την Σαντορίνη και ο Παμμηλιακός από τη Μήλο.
Το τουρνουά θα διαρκέσει για 5 μέρες. Την Δευτέρα στις 25 Ιουνίου θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί και τελικοί αγώνες στις 3 ηλικιακές κατηγορίες των Κ9, Κ11 και Κ13 αλλά και η τελετή λήξης!.
Το Sportcyclades που είναι χορηγός επικοινωνίας, θα καλύψει ειδησεογραφικά το τουρνουά αλλά και με βιντεοσκόπηση. Το κόστος για τα 2 dvd μέσα σε κασετίνα, είναι 10€. Όποιος ενδιαφέρετε για την αγορά του, παρακαλώ να στείλει αίτημα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ7 (Μπαμπίνι 2005-06) θα πάρουν μέρος 5 ομάδες, ο PAO Soccer School Σύρου θα λάβει μέρος με δύο ομάδες, την Α’ και την Β’, ο οικοδεσπότης Νηρέας και τα μπαμπίνι του Μαρπησσαϊκού και του Αστέρα Μαρμάρων.
|
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΜΠΙΝΙ 2005 - 06 |
|
|
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΗΠΕΔΟ |
ΣΚΟΡ |
Σάββατο |
17.00-18.00 |
Αστέρας Μαρμάρων - Νηρέας |
Corner Νάουσα |
|
Σάββατο |
18.00-19.00 |
ΠΑΟ Σύρου Α' - ΠΑΟ Σύρου Β' |
Corner Νάουσα |
|
Κυριακή |
10.30-11.30 |
Αστέρας Μαρμάρων - Μαρπησσαϊκός |
Corner Νάουσα |
|
Κυριακή |
11.30-12.30 |
ΠΑΟ Σύρου Β' - Νηρέας |
Corner Νάουσα |
|
Κυριακή |
17.00-18.00 |
Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Α' |
Corner Νάουσα |
|
Κυριακή |
18.30-19.30 |
ΠΑΟ Σύρου Β' - Αστέρας Μαρμάρων |
Corner Νάουσα |
|
Δευτέρα |
10.00-11.00 |
Νηρέας - Μαρπησσαϊκός |
Corner Νάουσα |
|
Δευτέρα |
11.00-12.00 |
ΠΑΟ Σύρου Α' - Αστέρας Μαρμάρων |
Corner Νάουσα |
|
Δευτέρα |
17.00-18.00 |
Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Β' |
Corner Νάουσα |
|
Δευτέρα |
18.00-19.00 |
Νηρέας - ΠΑΟ Σύρου Α' |
Corner Νάουσα |
|
Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ9 (Προτζούνιορ 2003-04) θα πάρουν μέρος 10 ομάδες σε δυο ομίλους.
Στον Α’ όμιλο θα είναι οι ομάδες του: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Πάρου, Νηρέα, Σύρος 2002 και ο Νέος ΑΟ Σύρου Α’,
ενώ στον Β’ όμιλο θα είναι οι ομάδες της: Αλυκής, του ΠΑΣ Νάξου, Νέου ΑΟ Σύρου Β’, PAO Soccer School Σύρου και Μαρπησσαϊκού.
|
|
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ 2003 - 04 |
|
|
ΟΜΙΛΟΣ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΗΠΕΔΟ |
ΣΚΟΡ |
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Παρασκευή |
18.00-19.00 |
ΑΟ Πάρου - Νηρέας |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
10.00-11.00 |
Νηρέας - ΠΑΟ Πάρου |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
12.00-13.00 |
Αλυκή - ΠΑΣ Νάξου |
Παροικιάς |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
12.00-13.00 |
ΠΑΟ Σύρου - Νέος ΑΟΣ Β' |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
13.00-14.00 |
Σύρος 2002 - Νέος ΑΟΣ Α' |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
17.00-18.00 |
Αλυκή - ΠΑΟ Σύρου |
Αλυκή |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
17.00-18.00 |
ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Πάρου |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
18.00-19.00 |
Νέος ΑΟΣ Β' - Μαρπησσαϊκός |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
19.00-20.00 |
ΠΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ Α' |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
20.00-21.00 |
Νηρέας - Σύρος 2002 |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
21.00-22.00 |
ΠΑΣ Νάξου - Μαρπησσαϊκός |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
09.00-10.00 |
ΠΑΣ Νάξου - Νέος ΑΟΣ Β' |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
10.00-11.00 |
Νέος ΑΟΣ Α' - Νηρέας |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
11.00-12.00 |
Σύρος 2002 - ΑΟ Πάρου |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
12.00-13.00 |
Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
17.00-18.00 |
ΠΑΟ Πάρου - Σύρος 2002 |
Πάνθεον |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
18.00-19.00 |
Νέος ΑΟΣ Α' - ΑΟ Πάρου |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
19.00-20.00 |
Νέος ΑΟΣ Β' - Αλυκή |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
20.00-21.00 |
ΠΑΟ Σύρου - ΠΑΣ Νάξου |
Πάνθεον |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
21.00-22.00 |
Μαρπησσαϊκός - Αλυκή |
Πάνθεον |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
10.00-11.00 |
1ος Α' - 2ος Β' |
Πάνθεον |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
11.00-12.00 |
1ος Β' - 2ος Α' |
Πάνθεον |
|
Μικρός Τελικό |
Δευτέρα |
18.00-19.00 |
Αγώνας για 3η - 4η θέση |
Πάνθεον |
|
Τελικός |
Δευτέρα |
19.00-20.00 |
1η - 2η θέση |
Πάνθεον |
|
Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ11 (Τζούνιορ 2001-02) θα πάρουν μέρος 12 ομάδες σε 3 ομίλους.
Στον Α’ όμιλο θα είναι οι ομάδες: του ΠΑΣ Νάξου, του PAO Soccer School Σύρου Α’, της Σύρος 2002 Β΄ και του Playland B’.
Στον Β’ όμιλο θα είναι οι ομάδες: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Σύρου Β’, Σύρου 2002 Α’, Playland A’.
Και στον 3ο όμιλο θα είναι οι ομάδες του: Μαρπησσαϊκού, Παμμηλιακού, Νέου ΑΟ Σύρου και του Νηρέα.
|
|
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ 2001 - 02 |
|
|
ΟΜΙΛΟΣ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΗΠΕΔΟ |
ΣΚΟΡ |
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
17.00-18.00 |
ΑΟ Πάρου - Σύρος 2002 Α' |
Παροικιάς |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
18.30-19.30 |
Παμμηλιακός - Νηρέας |
Αλυκής |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
19.00-20.00 |
ΠΑΟ Σύρου Β' - Playland A' |
Παροικιάς |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
20.00-21.00 |
Σύρος 2002 Β' - Playland B' |
Αλυκής |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
20.00-21.00 |
ΠΑΣ Νάξου - ΠΑΟ Σύρου Α' |
Παροικιάς |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
21.00-22.00 |
Μαρπησσαϊκός - Νέος ΑΟΣ |
Παροικιάς |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
09.00-10.00 |
Νηρέας - Μαρπησσαϊκός |
Αλυκής |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
09.00-10.00 |
ΠΑΟ Σύρου Β' - Σύρος 2002 A' |
Παροικιάς |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
10.00-11.00 |
Playland A' - ΑΟ Πάρου |
Παροικιάς |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
11.00-12.00 |
ΠΑΟ Σύρου Α' - Playland B' |
Παροικιάς |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
12.00-13.00 |
Νέος ΑΟΣ - Παμμηλιακός |
Αλυκής |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
12.00-13.00 |
ΠΑΣ Νάξου - Σύρος 2002 Β' |
Παροικιάς |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
17.00-18.00 |
ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Σύρου Β' |
Αλυκής |
|
Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
17.00-18.00 |
Σύρος 2002 Α' - Playland Α' |
Παροικιάς |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
18.00-19.00 |
ΠΑΟ Σύρου Α' - Σύρος 2002 Β' |
Παροικιάς |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
19.00-20.00 |
Παμμηλιακός - Μαρπησσαϊκός |
Αλυκής |
|
Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
19.00-20.00 |
Playland B' - ΠΑΣ Νάξου |
Παροικιάς |
|
Γ' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
20.00-21.00 |
Νηρέας - Νέος ΑΟΣ |
Παροικιάς |
|
Μπαράζ 2ων |
Δευτέρα |
09.00-09.30 |
2ος Α' - 2ος Β' |
Παροικιάς |
|
Μπαράζ 2ων |
Δευτέρα |
09.30-10.00 |
2ος Γ' - 2ος Α' |
Παροικιάς |
|
Μπαράζ 2ων |
Δευτέρα |
10.00-10.30 |
2ος Β' - 2ος Γ' |
Παροικιάς |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
11.00-12.00 |
1ος Α' - 1ος Β' |
Παροικιάς |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
12.00-13.00 |
1ος Γ' - Νικητής Μπαράζ |
Παροικιάς |
|
Τελικοί |
Δευτέρα |
19.00-20.00 |
Αγώνας για 3η 4η Θέση |
Παροικιάς |
|
Τελικοί |
Δευτέρα |
20.00-21.00 |
ΤΕΛΙΚΌΣ |
Παροικιάς |
|
Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ13 (Προπαίδες 1999-00) θα πάρουν μέρος 9 ομάδες σε δυο ομίλους.
Ο 1ος όμιλος θα πάρουν μέρος οι ομάδες του Νηρέα, Αλυκής, ΑΟ Πάρου, ΠΑΣ Νάξου και του Νέου ΑΟ Σύρου, ενώ στον 2ο όμιλο οι ομάδες θα είναι οι: Παμμηλιακός, Playland, PAO Soccer School Σύρου και η Σύρος 2002.
|
|
|
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ 1999 - 00 |
|
|
ΟΜΙΛΟΣ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΓΗΠΕΔΟ |
ΣΚΟΡ |
3Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Πέμπτη |
19.00-20.30 |
Νηρέας - ΑΟ Πάρου |
Παροικιάς |
|
4Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Παρασκευή |
10.00-11.30 |
Αλυκή - ΑΟ Πάρου |
Παροικιάς |
|
2Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Παρασκευή |
19.30-21.00 |
Νηρέας - Αλυκή |
Παροικιάς |
|
1Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
10.30-12.00 |
ΠΑΣ Νάξου - Αλυκή |
Παροικιάς |
|
1Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
12.00-13.30 |
Νέος ΑΟΣ - Νηρέας |
Παροικιάς |
|
1Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
17.00-18.30 |
Σύρος 2002 - Παμμηλιακός |
Παροικιάς |
|
2Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
18.30-20.00 |
ΑΟ Πάρου - ΠΑΣ Νάξου |
Παροικιάς |
|
3Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
20.00-21.30 |
Αλυκή - Νέος ΑΟΣ |
Παροικιάς |
|
1Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Σάββατο |
21.30-23.00 |
Playland - ΠΑΟ Σύρου |
Παροικιάς |
|
2Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
09.00-10.30 |
ΠΑΟ Σύρου - Παμμηλιακός |
Παροικιάς |
|
4Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
10.30-12.00 |
Νέος ΑΟΣ - ΠΑΣ Νάξου |
Παροικιάς |
|
2Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
12.00-13.30 |
Playland - Συρος 2002 |
Παροικιάς |
|
5Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
17.00-18.30 |
ΠΑΣ Νάξου - Νηρέας |
Παροικιάς |
|
5Α' ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
18.30-20.00 |
ΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ |
Παροικιάς |
|
3Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
20.00-21.30 |
Παμμηλιακός - Playland |
Παροικιάς |
|
3Β΄ΟΜΙΛΟΣ |
Κυριακή |
21.30-23.00 |
ΠΑΟ Σύρου - Σύρος 2002 |
Παροικιάς |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
09.30-11.00 |
1ος Α' - 2ος Β' |
Παροικιάς |
|
Ημιτελικοί |
Δευτέρα |
11.00-12.30 |
1ος Β' - 2ος Α' |
Παροικιάς |
|
Τελικοί |
Δευτέρα |
18.00-19.30 |
Αγώνας για 3η -4η θέση |
Παροικιάς |
|
Τελικοί |
Δευτέρα |
19.30-21.00 |
ΤΕΛΙΚΟΣ |
Παροικιάς |
|