Κυριακή, 11 Μαρτίου 2012 21:29

Διπλό στην Ηλιούπολη για τη Μύκονο

ilioupoli-mykonos-11-3-2012-3

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του ΑΟ Μυκόνου και μάλιστα εκτός έδρας, αφού επικράτησε με 1-0 επί της Ηλιούπολης.

William Hill Sports Ήταν μια δύσκολη νίκη και ταυτόχρονα πολύ σημαντική μιας και οι ομάδες που βρίσκονται κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού, όπως είναι η Ηλιούπολή, δίνουν τον ύστατο αγώνα για να μείνουν στην κατηγορία.

Η ομάδα του ΑΟ Μυκόνου προηγήθηκε στο 11ο λεπτό όταν ο Παπασταθόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.

Η Ηλιούπολη προσπάθησαν να αντιδράσουν στην επανάληψη, αλλά έχασαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα, όταν το σουτ του Δικαιόπουλου στο 60’ κατέληξε στο δοκάρι..