Σάββατο, 02 Μαρτίου 2019 18:31

Νίκη με 4-1 για την Άνω Μερά απέναντι στον Περσέα Σύρου

Η Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της Άνω Μεράς κατάφερε να πάρει τη 2η φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, στο τοπικό ντέρμπι του ομίλου, με σκορ 4-1 απέναντι στον Περσέα Σύρου.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ μόλις στο 14' με την Κλαούντια και στη συνέχεια διπλασίασε τα τέρματα της με την Ρούσσου στο 20'. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 3-0 καθώς η Αρμάου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Συριανών στο 38'.

Η Άνω Μερά συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 70' η Πατεράκη έκανε 4 τα τέρματα για την ομάδα της. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε η Ρουσσουνέλου στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Ρούσσος Ι., με βοηθούς τους κ.κ. Μουτάφη και Βαρθαλίτη

Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Μανταφούνης): Κοντιζά, Γκέλου, Κουκά Γ., Νταλιάνη, Μπουσάι, Χαρδαλούπα, Κλαούντια, Αρμάου, Ρούσσου, Πατεράκη, Μανωλακάκη

Οι αναπληρωματικές: Πανταζή, Βερώνη, Ξυδάκη, Δήμου, Αντύπα, Ματρίσι, Γαλούνη

Α.Ο. ΠΕΡΣΕΑΣ ΣΥΡΟΥ (Καραγιάννης): Αργυροπούλου, Γρηγοριάδου, Καπέλλα, Ευσταθία, Μπουτούρη, Μαλανού, Κανέλλα, Μενδρινού, Ρουσσουνέλου, Κολοκάθη, Παπαδημάτου

Οι αναπληρωματικές: Ρουσσουνέλου Ε., Ρίζου, Τρουμπετάκη, Μπουντούρη, Νομικού