Δευτέρα, 03 Οκτωβρίου 2016 23:18

K14: Καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανσιφναϊκός [pics]

Αυλαία δεν είχαμε μόνο στο πρωτάθλημα Α κατηγορίας... Στη Σίφνο την Κυριακή το μεσημέρι, η τοπική ομάδα Κ14 του Πανσιφναϊκού ξεκίνησε τα παιχνίδια της απέναντι στην αντίστοιχη του Νηρέα και μετά από ένα διαβολεμένο δεύτερο ημίχρονο θριάμβευσε με 6-1.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, μάλιστα ο Νηρέας με το σκορ στο 0-0 έχασε πέναλτι με τον Ποργιώτη να αποκρούει το σουτ του Κορτιάνου.

Τελικά 2 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 33' ο Ζαμπέλης έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια 1-0.

Ο ΖΑΜΠΕΛΗΣ ΕΙΧΕ ΚΕΦΙΑ

Στο δεύτερο μέρος σε 12΄λεπτά ο Ζαμπέλης πέτυχε άλλα τρία γκολ και έφθασε τα 4 προσωπικά του.

Στο 40', στο 48' και στο 52' ανέβηκε ο δείκτης του σκορ στο 4-0.

Στο τέλος του παιχνιδιού και με την κούραση εμφανή, συνετέλεσε και το ασυνήθιστο κυρίως για τον Νηρέα βαρύ χορτάρι, μπήκαν άλλα 3 μαζεμένα γκολ.

Με δύο δικά του γκολ στο 65΄και 67΄ ο Αντόνιο Γκίνα έκανε το 6-0 και στο 70' ο Κρίστη Λόκα πέτυχε το γκολ για τον Νηρέα.

Προηγουμένως έχασε και ο Πανσιφναικός πέναλτι που εκτέλεσε άουτ ο Τρούλλος που μαζί με τον Ξύδη,γεννηθέντες και οι δύο το 2005, άφησαν υποσχέσεις στους αρκετούς θεατές του αγώνα.

Οι ομάδες χρησιμοποίησαν όλα τα παιδιά από τον πάγκο. Πολύ καλή η συμπεριφορά των παιδιών μεταξύ τους και προς τους διαιτητές.

Διαιτήτευσαν ο Β. Ρούσσος με την Σ. Μαργαρίτη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΝΣΙΦΝΑΙΚΟΣ (Ζιώγας):  Ποργιώτης, Κολέτης, Γεωργούλης (15΄ Ξύδης), Παπαγγελέτος, Μενεγάλης, Ζαμπέλης (58΄ Κοράκης Α.), Σταυριανός, Χουζούρης (54' Χρύσος), Λύτρας, Γκίνα, Κοράκης Μ. (36' Τρούλλος).

ΝΗΡΕΑΣ (Κορτιάνος): Μιναστίρε, Βοσινάκης, Λόκα Γκ., Μπάλιος (59΄ Κορτιάνος Μ.), Αρκουλής, Πετρόπουλος, Θωμόπουλος (57' Κολυδάς), Σιμόπουλος, Λόκα Κρ., Κορτιάνος Α. (53' Ταντάνης), Μαλαματένιος.