Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Κυριακή, 15 Οκτωβρίου 2017 00:36

Μεγάλο «διπλό» για τη Θύελλα Καμαρίου

Εάν γινόταν μεσούσης της περιόδου, θα μπορούσαμε να χαρακτηριστεί και «νίκη τίτλου». Η έδρα της Λάβας Εμπορείου μόνο εύκολη δεν είναι, ωστόσο η Θύελλα απέδειξε ότι φέτος πάει να «χτυπήσει» το Πρωτάθλημα. Η νίκη της με 1-2 στο γήπεδο των Φηρών πάντως, στο τοπικό ντέρμπι της Σαντορίνης, αυτό έδειξε.

Βροντερό παρών ο κόσμος

Στο γήπεδο των Φηρών απόψε βρέθηκε αρκετός κόσμος, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί πολύ ωραία ατμόσφαιρα, άκρως γηπεδική. Η αναμέτρηση ούτως ή άλλως, παρουσίαζε εξ αρχής εξαιρετικό ενδιαφέρον, κάτι που φάνηκε με τη σημερινή προσέλευση του κοινού.

Μπήκε «φουριόζα» η Θύελλα και προηγήθηκε

Με το σφύριγμα της έναρξης του αγώνα οι δύο ομάδες αρκέστηκαν σε παιχνίδι κέντρου. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο είχαν μια ελαφρά υπεροχή, ενώ ευτύχησαν να βρεθούν νωρίς – νωρίς (15ο λεπτό) με τον Αρβανίτη.

Το 0-1 έδωσε ψυχολογία στους Καμαριώτες, οι οποίοι διατήρησαν την κατοχή της μπάλας, ενώ και σε δύο ακόμα περιπτώσεις έφτασαν κοντά στο να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Άλλαξε πρόσωπο η Λάβα στην επανάληψη

Η ομάδα του Στέφανου Διονυσόπουλου ωστόσο δεν είχε παραδώσει τα όπλα. Στην επανάληψη ανέβασε ρυθμό, προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ενώ σε δύο φάσεις χρειάστηκε να αποσοβήσει τα χειρότερα ο Ανδριόλας.

Το σουτ του Αρβανίτη για τους φιλοξενούμενους, βρήκε σε καλή θέση τον Καλαμάτα, σώζοντας την εστία του με υπερένταση, ενώ λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 74ο λεπτό του αγώνα, ο Βουλγαράκης έδωσε λύση για τη Λάβα, κάνοντας το σκορ 1-1 και βάζοντας "φωτιά" και πάλι στο ντέρμπι.

Η Λάβα φωνάζει για ένα χέρι - πέναλτι που όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι της ήταν καθαρό και δεν καταλογίστηκε στο 80' από τον διαιτητή Ελευθεριάδη.

Στο νήμα ο Ερρίκος

Μετά την ισοφάριση η Θύελλα Καμαρίου βγήκε και πάλι μπροστά. Πίεσε για το 2ο γκολ και το κατάφερε στο 87’. Ο Φύτρος άλλαξε πολύ ωραία τη μπάλα με τον Ερρίκο με τον τελευταίο να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα της ομάδας του, παίρνοντας τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Ελευθεριάδης με βοηθούς τους Ρούσσο και Παντελάκη.

ΑΟ ΛΑΒΑ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ (Διονυσόπουλος): Καλαμάτας, Κλουβάτος, Καψάλης, Κουκούλης, Κολιούσης, Τζωρμπατζάκης, Παναγιωτίδης, Βουλγαράκης, Ντεκίδης, Ζώνας, Παραλίκης

Αναπληρωματικοί: Σελιστάι, Πουλάκης, Αλεφραγκής, Κελίδης, Ξαγοράρης

Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Μιχάλης) : Ανδριόλας, Λυγνός, Δημητρακόπουλος, Σπανός, Ρέτζο, Φίλων, Αρβανίτης Γ., Δαβιλάς, Ερρίκος, Φύτρος, Πάγια

Αναπληρωματικοί: Μαυρομάτης, Πασβάντογλου, Βλαβιανός, Νομικός, Λυκος, Αρβανίτης