Σάββατο, 03 Μαΐου 2014 23:01

Πρωταθλητής Κυκλάδων τα Φανάρια

Πρωταθλητής Κυκλάδων για τη σεζόν 2013-2014 τα Φανάρια τα οποία πριν λίγη ώρα νίκησαν στον μεγάλο τελικό 69-67 τον Πανιώνιο και πανηγύρισαν τον 2ο τίτλο στην ιστορία τους.

Λίγο νωρίτερα η Ερμούπολη κατέκτησε την 3η θέση στο FinalFourτις Σαντορίνης, νικώντας στον μικρό τελικό 67-53 τον Άρη Σύρου.

Αξίζουν πολλά – πολλά συγχαρητήρια για την άψογη οργάνωση στους διοργανωτές, καθώς ο κόσμος που γέμισε το ΔΑΠΠΟΣ απόλαυσε την τελική φάση συνοδευόμενη με πολλά happenings.Οι cheerleaders που μοίραζαν μπάλες στο κοινό, καθώς και οι βραβεύσεις των κ. Μπάϊλα και κ. Καβαλάρη έδωσαν ένα ξεχωριστό χρώμα σε ένα f4 που ανέβασε τον πήχη ψηλά.

MVPτης διοργάνωσης ήταν ο Νίκος Χάρος που βραβεύθηκε για την μεγάλη του προσφορά.

Τέλος ο εκπρόσωπος της ΕΣΚ Κυκλάδων Λώρης Σαλάχας που βρέθηκε το τελευταίο διάστημα στην Θήρα ώστε να συμβάλει στην διοργάνωση δήλωσε στο sportcyclades.grπού ικανοποιημένος από την διοργάνωση, δίνοντας τα εύσημα σε διοργανωτές και ομάδες.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Πανιώνιος Σαντορίνης 69-67

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Στα Play Off το Μπάσκετ του ΔΑΠΠΟΣ Όλοι στο γήπεδο... »