Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2023 22:32

Εύκολο τρίποντο του Πανναξιακού κόντρα στο Φιλώτι [pics]

Μία εύκολη νίκη με 4-0 κόντρα στον αξιόμαχο ΑΜΣ Φιλωτίου πέτυχε ο Πανναξιακός στον αγώνα που έγινε το απόγευμα στο ΔΑΚ Νάξου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Με αυτή τη νίκη ο Πανναξιακός έμεινε σε επαφή με την κορυφή , έχοντας 9 βαθμούς στη 2η θέση του ομίλου.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Πανναξιακός προηγήθηκε με 2-0. Στο 4' ο Βαθρακοκοίλης άνοιξε το σκορ, με τον Δεμερτζή να κάνει δύο τα τέρματα των γηπεδούχων στο 5ο λεπτό.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με τον Πανναξιακό να σκοράρει άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη. Συγκεκριμένα, ο Σέμε έκανε το 3-0 στο 66' και το τελικό 4-0 ήρθε από τον νεαρό Γιώργο Βαθρακοκοίλη στο 80'.

Διαιτητική τριάδα: Φαν Άακεν, Δεγαΐτας, Σφυρόερας

Πανναξιακός (Μοστράτος): Ποθητός, Βαθρακοκοίλης Γ., Αργυρός, Σέμε (83' Φάρκωνας), Δεμερτζής (62' Γιαννακόπουλος), Πολυκρέτης, Πίντο, Bαθρακοκοίλης Ν. (62' Ανεβλαβής), Τραγούδας, Ορφανός (71' Λίκα), Τσουρής (62' Παντελαίος).

Αναπληρωματικοί: Μανθόπουλος, Βουτσίνος, Μαυρίδης

ΑΜΣ Φιλωτίου (Προμπονάς): Μπαρόλας, Μουστάκης Ν., Βλασερός, Κρητικός, Πενίκου, Ευρυπιώτης (λ. τρ. 26' Λιαρμακόπουλος), Σαρλάνης (46' Μουστάκης Δ.), Γρατσίας (69' Ψαρράς Β.), Λεγάκης, Μαργαρίτης (69' Κιόσκου), Ψαρράς Κ.

Αναπληρωματικοί: Βασιλάκης Ε., Κοττάκης Ε.