Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2023 23:28

Σεφτέ στις νίκες ο ΑΟ Σερίφου... 2-0 τον ΑΟ Πάρου

Ο ΑΟ Σερίφου επικράτησε με 2-0 του ΑΟ Πάρου στο Δημοτικό Γήπεδο Σερίφου για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β' Κατηγορίας, πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη στη σεζόν.

Ο Χαλίλι άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό και ο Λιβάνιος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 51ο λεπτό.

εικόνα Viber 2023 02 19 16 52 05 101

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου συριανού ποδοσφαιριστή,  Κώστα Φελουτζή.

Η νίκη του ΑΟ Σερίφου δεν άλλαξε την εικόνα στην κορυφή του ομίλου, αλλά έδωσε την ευκαιρία στους Σεριφιώτες να ισοβαθμήσουν με τον Πανσιφναϊκό, έχοντας από 4 βαθμούς.