Έμειναν στο Χ ΑΟ Τήνου και Αστέρας

aot-asteras syrou-21-10-2012-1

Ένα πολύ δυνατό και συνάμα πολύ σκληρό παιχνίδι παρακολουθήσαμε σήμερα το μεσημέρι στο δημοτικός στάδιο Τήνου με τον ΑΟ Τήνου και τον Αστέρα Σύρου να μοιράζονται τους βαθμούς.

tinos SALVAS-01Σκόρερ των δυο ομάδων ήταν οι Βελαλοπουλος Ελ. στο 45' και ο στο 10' ο Βελέντζας σε μια φάση που συζητήθηκε πολύ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά με τον  ΑΟ Τήνου να έχει την κατοχή και να πιέζει την ομάδα του Αστέρα Σύρου ώσπου έφτασε η φάση στο 10' οι παίκτες της Τήνου εδίωξαν την μπάλα  για ένα πέσιμο ενός παίκτη του Αστέρα στην πορεία της φάσης ο παίκτης της Σύρου σηκώθηκε με αποτέλεσμα ο κύριος Δεσύπρης να δώσει ελεύθερο, στην συνέχεια της φάσης η παίκτες του Αστέρα αντί να αφήσουν την μπάλα την όποια λογω fair play έπρεπε να πάει στην ομάδα της Τήνου πήραν κανονικά την μπάλα και μετά από επίθεση τους κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ και προηγηθούν με 0-1.Το παιχνίδι εκεί πήρε φωτιά με τον ΑΟ Τήνου να συνεχίσει να έχει την κατοχή αλλά χωρίς να έχει την μεγάλη ευκαιρία αλλά ταυτόχρονα τον διαιτητή κύριο Δεσυπρη να αφήνει το σκληρό παιχνίδι τον φιλοξενούμενων και συγκεκριμένα στο 24' λεπτό δεν απέβαλε τον ποδοσφαιριστή του Αστέρα Μανουσο για επικίνδυνο φάουλ.

aot-asteras syrou-21-10-2012-2

Το παιχνίδι συνεχίζονταν στον ίδιο ρυθμό με την ομάδα της Τήνου να πιέζει και λυτρώνεται στο 44' όταν σε μια επέλαση από δεξιά ο Δεσύπρης μπήκε στην περιοχή και εκεί ανατράπηκε από τον αριστερό οπισθοφύλακα του Αστέρα Βαμβακουση και κέρδισε  το πέναλτι για την ομάδα του καθώς και την αποβολή του παίκτη του Αστέρα με δεύτερη κίτρινη καθώς δέκα λεπτά πριν είχε δεκτει κίτρινη κάρτα σε επίσης σκληρό μαρκάρισμα, το πέναλτι ανέλαβε να το εκτελέσει ο αρχηγός της ομάδας ο Βελαλοπουλος και στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε ένα πολύ κακό παιχνίδι, ο ΑΟ Τήνου δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική του υπεροχή και με μόνη φάση ένα σουτ του Αλεξίου που πέρασε λίγο άουτ από την εστία του Ρούσσου δεν είχε άλλη ευκαιρία για να πάρει το παιχνίδι ο Αστέρας από την πλευρά του έπαιξε παθητικά για να κρατήσει το αποτέλεσμα και τα σαράντα πέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου πέρασαν με το σκορ να μένει στο 1-1 και της ομάδες να μοιράζονται του βαθμούς.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΟ ΤΗΝΟΥ: (ΣΟΥΡΑΝΗΣ) ΚΑΜΟΛΙΝΟΣ, ΒΕΛΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΣ, ΔΕΛΑΤΟΛΑΣ, ΜΟΥΣΑΙ, ΔΕΛΩΤΗΣ, ΒΕΛΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛ., ΔΕΣΥΠΡΗΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΒΙΔΑΛΗΣ ΑΝ., ΒΙΔΑΛΗΣ Φ., ΒΕΛΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ι, ΤΖΑΓΓΟΛΗ, ΘΕΩΔΟΡΟΥ, ΚΕΛΑΔΙΤΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ, ΚΕΛΑΔΙΤΗΣ, ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΥΡΟΥ (ΛΑΖΑΡΙΝΟΣ) ΡΟΥΣΣΟΣ, ΤΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΡΟΥΣΣΟΥΝΕΛΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ, ΡΗΓΟΥΤΣΟΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ, ΜΑΝΟΥΣΟΣ, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ, ΒΑΜΒΑΚΟΥΣΗΣ, ΨΩΜΑΣ,
ΒΑΣΣΑΛΟΣ, ΓΛΥΚΑΣ, ΡΟΥΣΣΟΣ, ΣΑΜΙΩΤΑΚΗΣ.

aot-asteras syrou-21-10-2012-3

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Φωτορεπορταζ απο το ματς της Τήνου Νίκη με ανατροπή »