Δευτέρα, 25 Φεβρουαρίου 2013 12:39

Μάρπησσα 5x5: Παίρνει διαφορά ασφαλείας το Long Lake

Στην τελική ευθεία το πρωτάθλημα και τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος το LONG LAKE παίρνει διαφορά ασφάλειας από τις άλλες δυο ομάδες που διεκδικούν τον τίτλο του πρωταθλήματος στην Μάρπησσα.

Συγκεκριμένα σ’ένα απίστευτα όμορφο παιχνίδι την Δευτέρα το ντέρμπι της αγωνιστικής ήρθε ισόπαλο 3-3 μεταξύ ΑΠΟΣΥΡΣΗVOLCANO είναι η δεύτερη ισοπαλία στο πρωτάθλημα και συνεχόμενη για την ομάδα VOLCANO που απομακρύνετε από την κορυφή. Στο ματς που παρακολουθήσαν πάνω από 90 φίλαθλοι είχε τα πάντα γκόλ, ευκαιρίες ,αποκρούσεις καθοριστικές και καθόλου νευρά, αντεγκλήσεις, διαμαρτυρίες από κανέναν. Μπράβο στις ομάδες για την όμορφη ποδοσφαιρική βραδιά και το ήθος τους. Μ’ένα ημίχρονο για την κάθε μια και με ανατροπή κρίθηκε το αποτέλεσμα,3-0 μπήκε μπροστά στο σκορ η ΑΠΟΣΥΡΣΗ και με συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο η VOLCANO έκανε την ανατροπή.

Ο ΔΡΥΟΣ παίζοντας ελεύθερα έκαναν νίκη κατά τα ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ με σκορ 5-2,δυο ομάδες με διαφορετικές πορείες στο πρωτάθλημα. Τα ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ από την αρχή του πρωταθλήματος παίζοντας χωρίς να τους ενδιαφέρει το αποτέλεσμα με γονείς και παιδιά και ο ΔΡΥΟΣ μια παρέα που εάν ήταν λίγο ποιο προσεκτική θα διεκδικούσε τον τίτλο σίγουρα.

Μεγάλη νίκη και για τις ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ που από την αρχή στο παιχνίδι με το Κ.Τ.Ε.Λ μπήκε μπροστά έως το τέλος και με σκόρ 6-2 πήρε τους τρεις βαθμούς. Ματς με πολλά νευρά από τους ηττημένους. Είναι κρίμα να χαλάτε ότι όλες οι ομάδες μαζί έχουν καταφέρει, ένα πρωτάθλημα με ήθος πάνω απ’ όλα.

Σ’έναν αγώνα πρέπει να δεχόμαστε όλα τα αποτελέσματα.

Τέλος το LONG LAKE έκανε επίδειξη δύναμης στον ΤΣΙΠΟΥΡΑΪΚΟ και τον σκόρπισε με σκορ 14-5.

Μπράβο στους ηττημένους για το κουράγιο που δείχνουν σε όλα τα ματς, οι νικητές με αυτήν την νίκη παίρνουν διαφορά ασφάλειας στο κυνήγι για τον τίτλο.