Κυριακή, 08 Μαρτίου 2020 19:01

ΑΟ Πάρου-ΑΟ Πάγου 3-3 με πρωταγωνιστή τον άνεμο [pics]

Ο σφοδρός άνεμος που επικρατούσε στο Δημοτικό στάδιο της Παροικίας δεν άφηνε τους ποδοσφαιριστές να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και ήταν η αιτία να γίνουν αμυντικά λάθη που οδήγησαν στο εντυπωσιακό 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10΄με ωραίο σουτ του Φ. Ζγκουράτι από ενέργεια και σέντρα του Αρκουλή, για να ισοφαρίσει στο 16΄ ο Πρίντεζης μετά από λάθος στο κέντρο της άμυνας.

Στο 30' ο Αρκουλής ανατράπηκε και το πέναλτι εκτέλεσε ψύχραιμα ο Τριανταφυλλίδης που έκανε το 2-2.Στο 41' νέο πέναλτι αυτή τη φορά για τους φιλοξενούμενους σε ανατροπή του Σούμπιτση. Ευστόχησε ο Φελουτζής για το 2-2,που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΑΟ Πάρου πίεσε,αλλά ο Πάγος στο 83' προηγήθηκε με πλασέ του Αργυρού και τελικά στις καθυστερήσεις ο Σκανδάλης εκτέλεσε ένα πλάγιο η μπάλα πέρασε από τους αμυντικούς και Σκιαδάς με διαγώνιο πλασέ διαμόρφωσε το 3-3.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Βακόνδιος,Ρούσσος Γ.,Ρούσσος Ε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Δημήτρης Τριανταφυλλάκος): Χαριστός, Σωτηρόπουλος, Λουκής, Σκανδάλης, Τσόκα (65' Φλέσσας), Ζγκουράτι Α. ( 65' Σαρρής - 75' λ.τρ. Κούτσα), Αρκουλής, Αλκο, Ζγκουράτι Φ., Τριανταφυλλίδης, Σκιαδάς.

ΑΟ ΠΑΓΟΥ (Χρήστος Φωκάς): Νικητίδης, Όστει Κ. ( 86' Ράφιος), Καπετανάκης, Τιποσέ, Σανούδος, Ντιουφ, Σούμπιτσης Φ., Όστει Ν., Φελουτζής ( 89' Μαρκόπουλος), Αργυρός, Πρίντεζης.