Σάββατο, 23 Απριλίου 2022 12:11

Νίκη της Κ18 του ΑΜΣ Φιλωτίου κόντρα στον ΑΟ Θήρας [pics-vid]

Ένα πολύ όμορφο ματς της κατηγορίας Κ18 της ΤΕ Κυκλάδων έγινε στις 16 Απριλίου μεταξύ του ΑΜΣ Φιλωτίου και του ΑΟ Θήρας.

Ο ΑΜΣ Φιλωτίου επικράτησε 3-0, σε ένα παιχνίδι, όπου τα δύο πρώτα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Στο πρώτο σετ ο ΑΟ Θήρας προηγήθηκε ακόμα και με 7 πόντους, αλλά στο τέλος οι γηπεδούχες το γύρισαν επωφελούμενες το καλό σερβίς και τα λάθη του ΑΟ Θήρας.

Στο 2ο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στους τελευταίους πόντους ο ΑΜΣ Φιλωτίου ήταν και πάλι αποτελεσματικός από το σερβίς, κάνοντας το 2-0, με το 3ο σετ να κρίνεται σχετικά εύκολα για τις Ναξιώτισσες.

Διαιτητές: Θεοδοσιάδης - Κατσούλης | Γραμματεία: Μουστάκη

ΑΜΣ Φιλωτίου (Κατσίγιαννης): Ψαρρά Κ., Λετσόι, Βόμβα, Ψαρρά Μ., Καλκάνη, Φραγκολοπούλου, Βασιλάκη, Χελιώτη, Καραπάτη, Ιωάννου, Παραρά, Μουστάκη

ΑΟ Θήρας (Αρτακιανός): Δακορώνια, Κωνσταντίνου, Μπουρίκα, Ξυφανταράκη Ε., Ζαράνη, Μάτα, Μηνδρινού, Ξυφανταράκη Α., Παζάλου, Πατηνιώτη, Σαλπιτ, Πελέκη, Τούσα, Τσοβάρα