Πέμπτη, 14 Οκτωβρίου 2021 22:56

Α.Ο. Θήρας : Πρώτη "παράσταση" στην έδρα του για τη φετινή σεζόν

Την πρώτη του εντός έδρας “παράσταση” θα δώσει το Σάββατο (16/10, 18:00) ο Α.Ο. Θήρας, που υποδέχεται στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών τον Ηλυσιακό.

Η ομάδα της Σαντορίνης, μετά από ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες απέναντι στον ΠΑΟΚ, ηττήθηκε με 3-0 σετ και ψάχνει το πρώτο του τρίποντο, στον πρώτο αγώνα που δίνει στο νησί μπροστά στο κοινό του.

H ομάδα της Αθήνας ξεκίνησε με το…αριστερό τις υποχρεώσεις της, καθώς ηττήθηκε στου Ζωγράφου από τον Παναθηναϊκό και ταξιδεύει στις Κυκλάδες για ακόμα ένα δύσκολο ματς.

Α.Ο.Θ. και Ηλυσιακός βρέθηκαν και πάλι αντίπαλοι στο ίδιο γήπεδο περίπου πριν ένα μήνα, όταν για την περίοδο της προετοιμασίας έδωσαν δύο φιλικά, με την ομάδα της Σαντορίνης να επικρατεί με 3-0 και 3-1, παρότι δεν είχε στο ρόστερ του τις Άμποτ, Χόλστον και Μουρίλο. Μια εβδομάδα μετά, συναντήθηκαν ξανά στην Αθήνα, με τις αθλήτριες του Κώστα Παπαδόπουλου να παίρνουν ακόμα μια νίκη με 3-1.

Ο Ηλυσιακός, με τον Βαγγέλη Περόπουλο φέτος στον πάγκο του, έχει ως στόχο την παραμονή για 4η συνεχόμενη χρονιά στην κορυφαία κατηγορία και είναι πρώτη φορά στην ιστορία του που έχει στην 14άδα του τρεις ξένες (Σέβκενεκ, Λεγκρός και Ράντοβιτς.

Το παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής έχει οριστεί για το Σάββατο 16/10 στις 18:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω livestreaming από το Α.Ο. ΘΗΡΑΣ TV στο youtube.

Να σημειωθεί πως για την είσοδο των θεατών στις εγκαταστάσεις του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ. θα τηρηθούν αυστηρά τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα και τα μέτρα προστασίας κατά της διασποράς του κορονοϊού.

245363160 4487500237959597 4993993791921594858 n

Volley League Γυναικών - 2η αγωνιστική

Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021

Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ. Σαντορίνης, 18.00: Α.Ο. Θήρας - Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Νικάκης, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Δρόσος, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Λορέντζου.

Μαρκοπούλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Αρβανίτης, Παυλάκης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Μίκρας, 18.00: Α.Σ. Άρης - Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Επόπτες: Μιχελινάκης, Επόπτες: Παπαδοπούλου Χρ., Βασδέκης, Γραμματεία: Σιδηρά.

Ν. Φιλαδέλφειας «Απ. Κόντος», 18.45: Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Σταυράτη, Καλούδας, Γραμματεία: Κρανιά.

«Μ. Μερκούρη» Ρέντη, 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Π.Σ. Αίας
Διαιτητές: Ράντσιου, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Ανδρέου, Μουζακίτη, Γραμματεία: Καλιγέρη.

«Στ. Καλαϊτζής» Νέα Ερυθραία, 19.30: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Φραγκάκης, Μενεσλής, Παρατηρητής: Παγκοζίδης, Επόπτες: Ρηγόπουλος, Παπαθανασίου, Γραμματεία: Αντωνίου.

Άγιος Θωμάς Μαρούσι, 20.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Μουλά Λ., Χρηστίδης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Χατζηθωμά, Μαλλιάρη, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Πηγή: neasantorinis.gr