Παρασκευή, 18 Μαΐου 2012 00:27

Φοίνικας: Νίκη επί του Παγγεραγωτικού

AO FOINIKAS-AMS FILOTIOY GYNAIKES

Πρώτη νίκη απόψε στην Χίο για τις κοπέλες του Φοίνικα στον τρίτο αγώνα των μπαράζ ανόδου για την Α2 γυναικών με αντίπαλο τον Παγγεραγωτικό.

Syros raouzaiosΟ αγώνας που τελικά κρίθηκε στο tie break, όπου μέτρησε το πιο καθαρό μυαλό, που διέθεταν στο τέλος οι Συριανές αθλήτριες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Φοίνικα, που βρέθηκε να προηγείται με 0-2 σετ (22-25, 23-25).

Στην συνέχεια όμως οι πρωταθλήτριες Λέσβου έκαναν εντυπωσιακό come back και πήραν τα επόμενα δύο σετ σχετικά εύκολα (25-11, 25-14).

Στο πέμπτο και καθοριστικότερο σετ όμως, οι παίχτριες του Φοίνικα επέδειξαν εξαιρετική αυτοσυγκέντρωση και πήραν από νωρίς διαφορά στο σκορ, καταφέρνοντας τελικά να πάρουν το ματς με 8-15.

Αύριο ο Φοίνικας έχει την ευκαιρία να σημειώσει την δεύτερη νίκη του στα μπαράζ, αφού θα αντιμετωπίσει στις 16:00 τον Πολυκράτη Σάμου, ο οποίος έχει ''0'' βαθμούς και ''0'' σετ στα δύο παιχνίδια που έχει δώσει ως τώρα.