Κυριακή, 11 Οκτωβρίου 2020 13:40

Πανναξιακός ΑΟΝ: Φιλική νίκη με 3-2 κόντρα στις Αμαζόνες

Στην πρεμιέρα της νέας σεζόν για την Volley league γυναικών ο Πανναξιακός ΑΟΝ και ο ΑΟΝ Αμαζόνες εκμεταλλευθήκαν το ρεπό που προέκυψε και για τους δύο (ο καθένας στον όμιλό του) και αγωνίστηκαν σε ανεπίσημο φιλικό στη Νάξο.

Η ομάδα του Στέλιου Ατσιδάφτη ταξίδεψε στο νησί των Κυκλάδων χωρίς το λίμπερο της, Ιφιγένεια Σαμπάτη ενώ από την πλευρά του οικοδεσπότη Απόστολου Οικονόμου δεν αγωνίστηκε η Σέρβα Πασαδόρος Άντζελα Βεσελίνοβιτς.

Στην εικόνα του αγώνα, ο Πανναξιακός κατέκτησε σχετικά εύκολα τα δύο πρώτα σετ αλλά στα δύο επόμενα ήταν εμφανής η… χαλάρωση, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να ανεβάζουν ρυθμούς και να κατακτήσουν τα δύο επόμενα.

Στο τάι μπρέικ ο Πανναξιακός έδειξε και πάλι το καλό του πρόσωπο, πίεσε και ολοκλήρωσε τον αγώνα νικηφόρα με 3-2 σετ.

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου την Κυριακή το πρωί όπου και πάλι οι δύο προπονητές θα δοκιμάσουν τις αθλήτριες τους μία εβδομάδα πριν αρχίσουν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του φιλικού ο προπονητής του Πανναξιακού ΑΟΝ κ. Οικονόμου και η αρχηγός της ομάδας Μαρία Οικονομίδου μίλησαν στην κάμερα του “Κυκλαδίτης.γρ” και στον δημοσιογράφο Παναγιώτη Καρανίκα: