Κυριακή, 04 Μαρτίου 2012 21:30

Βόλεϊ: Α.Σ.Ε. Νεωρίου – Πανναξιακός

korasides-neowrio-filwti 1 2011

Πριν λίγο διεξήχθη ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Α.Σ.Ε.ΝΕΩΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο για το πρωτάθλημα των παγκορασίδων.

Στο πρώτο σετ η ομάδα της Νάξου αιφνιδίασε την αντίπαλη ομάδα καταφέρνοντας να προηγηθεί με 1-6 όμως οι παίκτριες του Α.Σ.Ε.Ν συνήλθαν γρήγορα και κατάφεραν να επικρατήσουν εύκολα με 25-10.Το δεύτερο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες και οι δυο ομάδες έπαιξαν καλό βόλεϊ όμως και πάλι νικήτρια ομάδα ήταν η ομάδα της Σύρου με 25-20. Στο τρίτο σετ οι προπονητές των ομάδων έδωσαν την ευκαιρία σε όλες τις παίκτριες να παίξουν έστω και λίγο ώστε να αποκτήσουν εμπειρίες. Νικήτρια και πάλι η ομάδα του Α.Σ.Ε.Ν με 25-15. Τελικό αποτέλεσμα 3-0.