Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019 17:23

Μονόδρομος η νίκη στον αυριανό αγώνα κόντρα στην Ηλιούπολη για τον Α.Ο. Θήρας (live streaming)

Ο Α.Ο. Θήρας επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 3-0 σετ στον Εύοσμο επί του Αίαντα. Έτσι διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 24 βαθμούς μαζί με τον Ολυμπιακό και πλέον κοιτάζει το εκτός έδρας ματς της Παρασκευής στην Ηλιούπολη.

Του Αντώνη Κοραή

Η αναμέτρηση αυτή διεξάγεται μια μέρα πριν από την υπόλοιπη αγωνιστική με συναίνεση της γηπεδούχου ομάδας ώστε να εξυπηρετηθεί η ομάδα της Σαντορίνης που είχε να δώσει δυο εκτός έδρας ματς σε μικρό χρονικό διάστημα.

Η Ηλιούπολη έρχεται από την ήττα στη Νάξο, που ήταν η 9η σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ δεν έχει κερδίζει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα ούτε σετ.

Το ματς της 10ης αγωνιστικής μεταξύ Ηλιούπολης και Α.Ο. Θήρας θα ξεκινήσει στις 19:30 της Παρασκευής 13/12 στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης.

Για όσους επιθυμούν να παρακολουθήσουν το παιχνίδι, θα υπάρχει διαδικτυακή μετάδοση μέσα από το κανάλι ΑΟ ΘΗΡΑΣ TV στο youtube, μετά από συνεννόηση των δύο ομάδων